Rastorgujevs PČ iedzīšanā ierindojas desmitajā pozīcijā

14/02/2021 15:00
Andrejs Rastorgujevs

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Slovēnijā pasaules čempionātā 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās izcīnīja desmito vietu, bet uzvaras laurus plūca francūzis Emiljēns Žaklēns.

Distanci visātrāk veica francūzis Emiljēns Žaklēns, kurš visās šautuvēs demonstrēja lielisku tempu un aizvēra visus mērķus. Viņš par 7,3 sekundēm apsteidza zviedru Sebastianu Samuelsonu, bet norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē atpalika 8,1 sekundi. Viņš bija vienīgais no vadošā trijnieka, kurš pieļāva kļūdas (divas) šautuvē.

Aiz vadošā trijnieka ierindojās francūzis Kentēns Fijons Majē, viņa tautietis Simons Destjē un norvēģis Sturla Holms Lēgreids. Rastorgujevs pirmajā šaušanā guļus aizvēra visus mērķus un ierindojās desmitajā pozīcijā. Otrajā ugunslīnijā biatlonists neaizvēra vienu mērķi, bet saglabāja savu pozīciju, tā brīža līderi Žaklēnam no Francijas zaudējot minūti un 15 sekundes. Pirms trešās šaušanas, kas jāveic stāvus, Rastorgujevs bija atguvis aptuveni vienu sekundi un aizvien ieņēma desmit vietu. Viena kļūda šaušanā viņam nebija šķērslis, lai pakāptos uz astoto pozīciju. Pēdējā ugunslīnijā viņš pieļāva vēl vienu kļūdu un atkrita uz desmito pozīciju, Žaklēnam zaudējot nepilnas divas ar pusi minūtes.

900 metrus pirms finiša Rastorgujevs līderim zaudēja nepilnas divas minūtes un 23 sekundes, bet finišu sasniedza ar divu minūšu un 12,1 sekundes deficītu, izcīnot desmito vietu. Distancē Rastorgujevam bija 17.ātrākais solis starp 60 biatlonistiem.

Piektdien desmit kilometru sprintā Rastorgujevs ar vienu kļūdu šaušanā stāvus ieņēma 15.vietu un startēja 53,9 sekundes aiz aiz sprintā uzvarējušā Zviedrijas biatlonista Martina Ponsiluomas. Zviedrs ar perfektu šaušanu par 11,2 sekundēm apsteidza francūzi Simonu Destjē un par 12,9 sekundēm – vēl vienu Francijas biatlonistu Emiljēnu Žaklēnu, kurš atšķirībā no komandasbiedra reizi kļūdījās šaušanā.

Šosezon trīs no četrām aizvadītajām iedzīšanām Rastorgujevs pakāpās uz augšu, salīdzinot ar vietām sprintā. Iespaidīgākais no tiem tika veikts otrajā posmā Hohfilcenē, kur viņš pēc 60.vietas sprintā bija 32. iedzīšanā. Savu labāko vietu iedzīšanā Pasaules kausa mačos alūksnietis sasniedza 2013./2014.gada sezonā Oberhofā, finišējot ceturtais. Iepriekšējā sezonā viņš šajā disciplīnā vienu reizi iekļuva labāko divdesmitniekā.

Labākais Latvijas sportista rezultāts pasaules čempionātos 12,5 kilometru iedzīšanā ir 2019.gadā Zviedrijas trasē Estešundā, kad Rastorgujevs 14.vietu sprintā nomainīja pret sesto iedzīšanā. Piektdien sprintā startēja, taču līdz iedzīšanai neaizsniedzās Edgars Mise, Roberts Slotiņš. 2020.gada pasaules meistarsacīkstēs iedzīšanā uzvarēja Žaklēns, kurš apsteidza norvēģi Juhannesu Tīngnēsu Bē un krievu Aleksandru Loginovu. Pasaules čempionāta rezultāti tiek ieskaitīti arī Pasaules kausa sacensību kopvērtējumā. Pagājušajā sezonā iedzīšanas kopvērtējumā nepārspēts palika Francijas biatlonists Emiljēns Žaklēns, bet Lielo kristāla globusu ieguva norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Desmit kilometru iedzīšanas sacensību trasē 60 biatlonistes dosies plkst.16.30. Sacensības tiešraidē pārraidīs televīzijas kanāls “Eurosport 1”.Baiba Bendika sestdien 7,5 kilometru sprintā ieņēma 26.vietu un iedzīšanu uzsāks vienu minūti un 38,3 sekundes aiz sestdien uzvarējušās norvēģietes Tirilas Ekhofas. Pagājušajā sezonā iedzīšanas kopvērtējumā nepārspēta palika norvēģiete Tirila Ekhofa, bet Lielo kristāla globusu ieguva itāliete Doroteja Vīrere.

Čempionāta turpinājumā otrdien un trešdien būs mači klasiskajā distancē, ceturtdien notiks pāru stafete, sestdien būs stafetes, bet svētdien noslēgumā būs spēkošanās distancēs ar kopēju startu. Pēc planētas meistarsacīkstēm būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Estešundā.