Rastorgujevs pēc cerīga sākuma izgāžas pēdējā šautuvē, Patrijuks tiek apsteigts par apli

07/01/2023 16:39
Andrejs Rastorgujevs

PK posms

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Pokļukā Pasaules kausa sacensībās iedzīšanā četrreiz kļūdījās pēdējā šautuvē un ieņēma 35.vietu, bet Aleksandrs Patrijuks debijā iedzīšanas sacensībās Pasaules kausa posmos ierindojās 59.vietā.

Rastorgujevs pirmajā un trešajā šaušanā kļūdījās pa reizei, bet pēdējā šautuvē divkārt pārsniedza visās iepriekšējās šaušanās “nopūdelēto” šāvienu skaitu, trāpot tikai vienā no pieciem mērķiem. Tas ļāva viņam ieņemt 35.vietu četras minūtes un 27,4 sekundes aiz uzvarētāja norvēģa Jūhannesa Tīngnesa Bē, kurš šaušanā pieļāva divas kļūdas.

Norvēģis par minūti un 4,9 sekundēm apsteidza francūzi Kentēnu Fijonu-Majē un par minūti un 6,6 sekundēm – brāli Tarjei Bē, kuri šaušanā trāpīja 19 no 20 mērķiem. Ceturtais finišēja norvēģis Sturla Holms Lēgreids, piektais – itālis Tommazo Džakomels, bet no trim sekojošajiem norvēģiem labākais bija un sešiniekā iekļuva Vetle Šostads Kristiansens.

Patrijuks abās pirmajās šaušanās kļūdījās pa reizei, trešajā šaušanā kļūdījās divreiz un tika apsteigts par apli, ceturto šaušanu neveicot. Viņš tika ierindots 59.vietā.

Rastorgujevs kvalificējās iedzīšanai Pasaules kausa posmā Hohfilcenē, ieņemot 35.vietu, kamēr trešajā sacensību posmā Francijā, pieļaujot piecas kļūdas sprintā, nespēja iekļūt starp labākajiem 60 biatlonistiem, kuri nodrošināja vietu iedzīšanā. Piektdien viņš sprintā šāva nekļūdīgi un izcīnīja 20.vietu. Patrijuks dienu iepriekš sprinta sacensībās katrā no šautuvēm kļūdījās pa reizei, finišējot 60.vietā, kas ļāva pirmo reizi kvalificēties iedzīšanai Pasaules kausā.

Jau ziņots, ka sieviešu iedzīšanas sacensībās Baiba Bendika sestdien ieņēma 20.vietu. Svētdien posms noslēgsies ar sacensībām jauktajās stafetēs, kurās paredzēta arī Latvijas biatlonistu dalība. Piektais Pasaules kausa posms notiks nākamnedēļ Vācijas trasē Rūpoldingā. Noslēdzošais no desmit Pasaules kausa sacensību posmiem paredzēts martā Oslo, bet pasaules meistarsacīkstes no 6. līdz 19.februārim uzņems Oberhofa Vācijā.

IBU Kauss

Edgars Mise sestdien Slovākijā ieņēma 54.vietu Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa desmit kilometru sprinta sacensībās, Gints Lūsis ierindojās 69.vietā, bet Rūdis Balodis nefinišēja.

Mise nopelnīja divus soda apļus katrā no divām šautuvēm, kas ļāva viņam ierindoties 54.vietā, no uzvarētāja francūža Erika Pero, kurš šaušanā kļūdījās vienreiz, atpaliekot trīs minūtes un 1,6 sekundes. Turpmākās trīs vietas ieņēma norvēģi. Otrais ar 24 sekunžu atpalicību finišēja perfekti šāvušais Īsaks Frejs, bet trešais ar vienu kļūdu desmit šāvienos – Endre Stremsheims, kurš uzvarētājam piekāpās 27,3 sekundes.

Lūsis pēc pirmās šautuves mēroja vienu soda apli, pēc otrās – divus, 97 sportistu konkurencē ieņemot 69.vietu un uzvarētājam zaudējot četras minūtes un 7,2 sekundes. Balodis pirmajā šautuvē bija precīzs, tobrīd ieņemot 43.vietu, taču pēc tam izstājās.

Jau ziņots, ka 7,5 kilometru sprintā sievietēm Latvijas sportiste Annija Keita Sabule sestdien Slovākijā ieņēma 33.vietu. Sabule vienreiz kļūdījās šaušanā stāvus un uzvarētājai no Itālijas Eleonorai Faunerei zaudēja minūti un 42,5 sekundes, ieņemot 33.vietu 79 sportistu konkurencē. Svētdien norisināsies sacensības jauktajās stafetēs.