Rastorgujevs PK posmā startēs distancē ar kopēju startu

12/03/2023 10:27
Andrejs Rastorgujevs

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs šodien Zviedrijā Pasaules kausa posmā startēs 15 kilometru distancē ar kopēju startu. Sacensības sāksies plkst.17 pēc Latvijas laika, tiešraidi nodrošinot Latvijas Televīzijas 7.kanālam (LTV7).

30 sportistu vidū Rastorgujevs startēs ar 24.numuru, sacensības sākot astotajā rindā. Pirmajās sacensībās Anesī uzvaru šajā disciplīnā svinēja Norvēģijas biatlonists Juhanness Dāle, bet Rūpoldingā uzvaru izcīnīja Pasaules kausa līderis kopvērtējumā norvēģis Juhanness Tingness Bē.

Rastorgujevs Rūpoldingā ar četriem nesašautiem mērķiem ieņēma 19.vietu, bet pasaules meistarsacīkstēs ar trim soda apļiem finišēja piektais. Bē Pasaules kausa vērtējumā šajā disciplīnā ir sakrājis 150 punktus. Cits Norvēģijas biatlonists Sturla Holms Lēgreids ir sakrājis 135 punktus, bet vēl viens norvēģis Vetle Šostads Kristiansens – 120 punktus. Arī ceturto un piekto vietu ieņem norvēģi Juhanness Dāle un Tarjei Bē.

Rastorgujevs ar 22 punktiem ieņem 27.vietu. Visu disciplīnu summā Bē ir vadībā 1319 punktiem. Ar 920 punktiem viņam seko Lēgreids, bet Kristiansens ar 742 punktiem ir trešais. Rastorgujevs ar 214 punktiem ierindojas 27.pozīcijā.

Sacensības sievietēm 12,5 kilometru distancē sāksies plkst.14 pēc Latvijas laika, tiešraidē tās translējot LTV7. Sezonas pirmajās sacensībās Anesī uzvaru izcīnīja austriete Liza Terēza Hauzere, bet Rūpoldingā pārāka bija francūziete Žilija Simona. Nākamnedēļ Pasaules kausa sacensības noslēgsies ar posmu Oslo.