Rastorgujevs trīsreiz kļūdās šaušanā, taču kopvērtējumā pakāpjas uz 32.vietu

19/12/2020 14:48

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Hohfilcenē Pasaules kausa ceturtā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās trīsreiz kļūdījās šautuvē, garām mērķim raidīdams arī pēdējos divus šāvienus, un pēdējo 60.pozīciju nomainīja uz 32.vietu.

Rastorgujevs pirmajā šaušanā guļus iepauzēja pirms ceturtā šāviena, lodi raidīdams garām mērķim. Pēc soda apļa veikšanas viņš no 60.pozīcijas bija pakāpies uz 54.vietu.

Otrajā ugunslīnijā viņš iepauzēja pirms pēdējā mērķa, taču to sašāva, būdams jau 36.vietā. Perfekti latvietim izdevās arī trešā šaušana, pēc tās pakāpjoties jau uz 24.vietu.

Visu izšķīra pēdējā šautuve, kurā Rastorgujevs pēc pauzes divus pēdējos šāvienus atkal raidīja garām mērķim, noslīdēdams uz 32.vietu, ko saglabāja arī finišā.

Pēc pirmās ugunslīnijas joprojām vadībā bija četri norvēģi ar Legreidu priekšgalā. Otrais bija Juhanness Dāle, bet Juhanness Tīngnēss Bē ar diviem “pūdeļiem” bija piekāpies Vetlem Šostadam Kristiansenam.

Šāda vietu kārtība saglabājās arī pēc otrās šautuves, bet pēc pirmās šaušanas stāvus aiz soda apli mērojušā Legreida bija Zviedrijas sportists Martins Ponsiuloma, Kristiansens un francūzis Emiljēns Žaklēns, kuri perfekti bija sašāvuši visus 15 mērķus.

Pēc ceturtās šaušanas Žaklēns pakāpās uz trešo vietu, bet līdz finišam viņš pakāpās uz otro vietu, zviedram noslīdot uz piekto pozīciju. Viņu apsteidza arī J.T. Bē, kurš ar trim soda apļiem izrāva trešo vietu, un Kristiansens. Sestais ar četriem soda apļiem finišēja Dāle.

Pasaules kausa iedzīšanas kopvērtējuma vadībā pēc trim sacensībām ar 142 punktiem vadībā izvirzījies francūzis Žaklēns, par punktu apsteidzot Legreidu un par trim – J.T. Bē. Rastorgujevs iekrājis 29 punktus un ieņem 28.pozīciju starp 53 punktus guvušajiem biatlonistiem.

Visu disciplīnu kopvērtējumā pēc astoņām sacensībām ar 392 punktiem līderis ir J.T.Bē, 335 punktus iekrājis Legreids, bet vadošo trijnieku ar 314 punktiem noslēdz Dāle. Rastorgujevs ar 72 punktiem aizņem 34.pozīciju starp 70 punktus guvušajiem biatlonistiem.

Rastorgujevs sprintā ar trim kļūdām šaušanā ieņēma 60.vietā un iedzīšanu no pēdējās pozīcijas sāka divas minūtes un 31 sekundi aiz norvēģa Sturlas Holma Legreida.

Edgars Mise un Aleksandrs Patrijuks ceturtdien ieņēma attiecīgi 94. un 102.vietu 108 startējuš0 biatlonistu konkurencē, iedzīšanai nekvalificējoties.

Rastorgujevs iepriekšējā sezonā tieši Hohfilcenē pēc 39.vietas sprintā veica teicamu kāpumu iedzīšanā un izcīnīja 19.pozīciju. Arī šīs sezonas pirmajā iedzīšanā Kontiolahti alūksnietim izdevās uzlabot savas pozīcijas – pēc 42.vietas sprintā sekoja 32.pozīcija.

Savukārt pirms nedēļas turpat Hohfilcenē pēc 36.vietas sprintā izdevās pakāpties uz 30.vietu iedzīšanā.

Iepriekšējā sezonā Mazo kristāla globusu sprinta disciplīnā izcīnīja francūzis Martēns Furkads, kurš teicis ardievas biatlonam. Visu disciplīnu kopvērtējumā triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Sestdien, plkst.16, norisināsies desmit kilometru iedzīšanas sacensības sievietēm, taču Latvija tajās nebūs pārstāvēta. Piektdien sprintā Baiba Bendika piecreiz kļūdījās šaušanā un ieņēma 85.vietu, bet Sanita Buliņa ar četriem “pūdeļiem” ierindojās 103.vietā 106 sportistu konkurencē, iedzīšanas sacensībām nekvalificējoties.

Svētdien gan vīriešiem, gan sievietēm notiks sacensības ar kopēju startu.

Hohfilcenē decembrī notiek divi Pasaules kausa posmi. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Oberhofā, bet turpinājumā iecerēts etaps Antholcā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, turpinājumā būs divi posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.