Rastorgujevs un Bendika PČ pāru stafetē ierindojas labāko desmitniekā

15/02/2024 19:46
Nokopēts
Baiba Bendika un Andrejs Rastorgujevs

Latvijas biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika ceturtdien Nove Mesto pasaules čempionātā biatlonā ieņēma astoto vietu pāru stafetē.

Jau pirmajā aplī kritienus piedzīvoja vairāki biatlonisti, viņu vidū – arī Rastorgujevs. Toties šāva Latvijas biatlonists precīzi, šaušanu guļus veicot visātrāk no visiem un mērķī raidot visus desmit šāvienus, un stafeti Bendikai 28 duetu konkurencē nodeva 11.vietā 21,2 sekundes aiz līdera francūža Kentēna Fijona-Majē.

Bendika šaušanā guļus iztērēja visas trīs rezerves patronas, bet stāvus viņai bija nepieciešama viena rezerves patrona, stafeti nododot 15.vietā un līderei Lū Žanmono no Francijas zaudējot minūti un 9,1 sekundi. Rastorgujevs arī nākamos desmit šāvienus raidīja mērķī, stafeti Bendikai nododot minūti un 7,1 sekundi aiz līdera norvēģa Juhannesa Tingnēsa Bē. Bendika pirmajā šaušanā izmantoja divas rezerves patronas, otrajā šāva precīzi un finišēja astotā, uzvarētājiem piekāpjoties minūti un 10,9 sekundes.

Astotā vieta ir Latvijas biatlonistu visu laiku labākais sasniegums šajā disciplīnā.

Uzvaru izcīnīja Francija, kura ar trim rezerves patronām finišēja pēc 36 minūtēm un 21,7 sekundēm. Otrā, izmantojot piecas rezerves patronas, bija Itālija, kas čempioniem piekāpās 24,6 sekundes. Norvēģijas izredzes uz zelta medaļu izgaisināja Ingrīda Lannmarka Tandrevolla, kura pēdējā šaušanā stāvus mēroja soda apli. Tas ļāva ieņemt trešo vietu, Francijai zaudējot 27,4 sekundes un iztērējot arī septiņas rezerves patronas. Ceturtā finišēja Zviedrija, kas izmantoja 12 rezerves patronas un mēroja soda apli, piektā – Šveice un sestā – Austrija.

Tieši Nove Mesto iepriekšējā sezonā Rastorgujevs un Bendika pāru stafetē izcīnīja trešo vietu vienā no Pasaules kausa sacensībām. Čehija abiem Latvijas vadošajiem biatlonistiem ir veiksmīga arī šajās pasaules meistarsacīkstēs. Rastorgujevs sprintā bija 12., iedzīšanā 19., bet individuālajā distancē izcīnīja ceturto vietu. Bendika šajās disciplīnās ieņēma attiecīgi piekto, 11. un 67.vietu. Bendika startēja arī jauktajā stafetē, kur demonstrēja teicamu ātrumu.

Pasaules čempionātu pāru stafetē Rastorgujevs un Bendika līdz šim augstāko vietu izcīnīja 2019.gadā Estešundā, ieņemot desmito vietu.

Nedēļas turpinājumā notiks sacensības stafetēs, kā arī distancē ar kopēju startu. Bendika un Rastorgujevs, pateicoties labajiem rezultātiem individuālajās sacensībās, ir garantējuši dalību distancē ar kopēju startu.

Sezonas turpinājumā ir paredzēti vēl četri Pasaules kausa posmi, no kuriem nākamais norisināsies februāra un marta mijā Oslo.

TOP notikumi
1
X
2
1.51
5.21
5.99
2.23
4.36
2.91
4.1
3.8
1.82
2.15
3.5
3.2
2.6
4.5
2.1
3.2
-
1.36
1.73
3.9
4.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām