“Real” atspēlējas un no Minhenes brauc ar handikapu

25/04/2018 23:40
Madrides

Madrides “Real” UEFA Čempionu līgas pusfināla pirmajā mačā trešdien viesos ar rezultātu 2:1 (1:1) apspēlēja Minhenes “Bayern” futbolistus.

Atbildes mačs norisināsies pēc nākamajā otrdienā Madridē, uzvarētājai divu spēļu summā nodrošinot vietu finālā.

“Bayern” komanda spēles sākumā zaudēja uzbrūkošo flanga pussargu Arjenu Robenu, kurš iedzīvojās savainojumā. Viņa vietā laukumā stājās centra pussargs Tiagu Alkantara. Neskatoties uz to, “Bayern” izdevās pirmajai gūt vārtus, kad pēc sprinta labajā malā spēcīgu un negaidītu sitienu no asa leņķa izpildīja Jošua Kimmihs, trāpot bumbu precīzi tīklā.

Lai arī rezultāts vēstīja par labu mājiniekiem, tomēr Minhenes komandu turpināja mocīt savainojumu likstas. Kādā no epizodēm traumu guva centra aizsargs Žeroms Boatengs un līdz ar to jau līdz 34.minūtei Minhenes klubs bija veicis divas maiņas. Boatenga vietā laukumā stājās Niklass Zīle.

Pirmā puslaika izskaņā Madrides komandai izdevās izlīdzināt rezultātu, kad precīzu sitienu uzreiz no gaisa, atrodoties pie soda laukuma robežas, izpildīja Marsēlu. Tādējādi mača pirmās 45 minūtes noslēdzās ar rezultātu 1:1.

Otrajā puslaikā “Real” izvirzījās vadībā, kad savā laukuma pusē rupji kļūdījās “Bayern” aizsargs Rafinja. Pēc neprecīzas aizsarga piespēles bumba nonāca pie Lukasa Vaskesa, kurš piespēlēja Marko Asensio, un spāņu uzbrūkošais pussargs izgājienā viens pret vienu ar vārtsargu savu iespēju izmantoja.

Nonākot iedzinējos, “Bayern” bija spiesta uzbrukt vēl vairāk, taču vairākkārt viesu komandu pēc bīstamiem uzbrukumiem glāba vārtsargs Keilors Navass. Mājiniekiem tā arī neizdevās vēl kādu reizi iekarot “Real” vārtus, tādējādi Madrides klubs svinēja uzvaru pirmajā pusfināla cīņā.

Ja “Real” šajā spēlē varēja laist laukumā maksimāli labāko sastāvu, tad “Bayern” bija jāiztiek bez savainojumus guvušajiem Arturo Vidala, Kingslija Komana un Manuela Noiera. Tāpat dažas stundas pirms spēles traumu guva Davids Alaba, un arī viņam mačs gāja secen.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka iepriekšējo divu gadu UEFA Čempionu līgas uzvarētāja “Real” pusfinālā iekļuva pēc tam, kad divu maču summā ar 4:3 pieveica Turīnas “Juventus” no Itālijas, izšķirošos vārtus gūstot vien pēc 11 metru soda sitiena. Pirms tam astotdaļfinālā “Real” divu spēļu summā ar rezultātu 5:2 apspēlēja Parīzes “Saint-Germain”.

Savukārt “Bayern” ceturtdaļfinālā divu maču summā ar 2:1 pārspēja Spānijas komandu “Sevilla”, bet iepriekšējā turnīra fāzē ļoti pārliecinoši ar rezultātu 8:1 apspēlēja Stambulas “Bešiktaš”.

Abas komandas aizvadīja savu 25.savstarpējo spēli, kas ir līgas rekords, jo neviena cita vienība UEFA Čempionu līgas vēsturē ar kādu citu klubu nav aizvadījusi tik daudz savstarpējo maču kā Minhenes un Madrides klubi.

Madrides komanda par spēcīgāko Eiropā kļuvusi 12 reizes, kamēr “Bayern” kontā ir piecas trofejas.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Madrides “Real”, kas izšķirošajā spēlē ar 4:1 sagrāva Turīnas “Juventus”.

Jau ziņots, ka otra pusfināla pāra pirmajā mačā otrdien panākumu guva angļu klubs “Liverpool”, kas savās mājās ar 5:2 pārspēja Itālijas vienību “AS Roma”. Liverpūlieši bija vadībā ar 5:0, taču mača beigu daļā ielaida divus vārtus.

Atbildes spēli abas vienības aizvadīs 2.maijā.

Fināls norisināsies 26.maijā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā.