“Real” futbolisti nesalauž “Juventus” un noliek čempionu pilnvaras

14/05/2015 16:06

Pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas uzvarētāja spāņu futbola grands Madrides “Real” turnīra pusfināla atbildes mačā savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Itālijas vienību Turīnas “Juventus”, divu spēļu summā piekāpjoties ar 2:3 un noliekot savas čempionu pilnvaras.

Maču abas komandas iesāka piesardzīgi, tomēr no desmitās cīņas minūtes aktīvāk sāka spēlēt mājinieki. Pēc 12 minūtēm tas vainagojās ar panākumu, kad “Juventus” soda laukumā tika nogāzts “Real” kolumbiešu uzbrucējs Hamess Rodrigess. Soda sitienu no 11 metru atzīmes izpildīt devās portugāļu uzbrucējs Krištianu Ronaldu, kurš bija nekļūdīgs.

Pirmā puslaika otrajā daļā spāņu klubam bija vēl daži vārtu gūšanas momenti taču tie netika realizēti un rezultāts, komandām pārtraukumā ejot, bija 1:0 mājinieku labā. Otro puslaiku jau veiksmīgāk iesāka “Juventus” futbolisti, kad mača 57.minūtē rezultātu izlīdzināja spāņu uzbrucējs Alvaro Morata.

Turpmākajā cīņas gaitā “Real” vairākas reizes bīstami uzbruka, tomēr gan bija neprezīci, gan lielisks “Juventus” vārtos bija pieredzējušais itāļu vārtsargs Džanluidži Bufons. Tāpat ar pretuzbrukumiem atbildēja viesi, taču mača rezultātu mainīt neizdevās un komandas nospēlēja neizšķirti 1:1.

Pirms nedēļas Turīnā “Juventus” futbolisti pieveica Madrides klubu ar 2:1, līdz ar to itāļi divu spēļu summā triumfēja ar 3:2.

UEFA Čempionu līgas finālā Turīnas klubs tiksies ar citu Spānijas grandu “Barcelona”.

Kā ziņots, “Juventus” futbolisti šosezon jau ceturto gadu pēc kārtas kļuva par Itālijas čempioniem, bet kopumā tas par valsts labāko kļuvis jau 31.reizi.

Tikmēr Madrides klubam vietējā čempionātā neklājas tik labi, jo pagājušajā nedēļā nācās zaudēt punktus pret “Valencia”, kas no līderes “Barcelona” liek atpalikt par četriem punktiem. Līdz turnīra beigām atlikušas tikai divas spēles, no kurām par sarkastisku aplaudēšanu tiesnešiem diskvalificēts “Real” komandas galvenais treneris Karlo Ančeloti. Turklāt pastāv iespēja, ka spēlētāju un komandu streika dēļ pēdējās divas cīņas varētu tikt pārceltas uz nenoteiktu laiku.

Abas komandas pirms pusfināla tikās pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas grupu turnīra ietvaros, kad Madrides klubs savā laukumā uzvarēja ar 2:1, bet Turīnā vienības cīnījās neizšķirti 2:2.

UEFA Čempionu līgas finālā “Juventus” nebija iekļuvuši kopš 2003.gada, bet “Real” pusfinālā spēlēja piekto gadu pēc kārtas, pērn pirmo reizi kopš 2002.gada sasniedzot finālu un tajā triumfējot.

Pirms tam astotdaļfinālā “Juventus” divu spēļu summā ar 5:1 pieveica Vācijas klubu Dortmundes “Borussia”, bet ceturtdaļfinālā ar 1:0 apspēlēja Francijas čempionāta komandu “Monaco”. Savukārt “Real” pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā ar 5:4 par mata tiesu pieveica Gelzenkirhenes “Schalke 04” no Vācijas, bet ceturtdaļfinālā ar 1:0 uzvarēja Spānijas čempionus Madrides “Atletico”.

Kā zināms, otrdien vietu UEFA Čempionu līgas finālā nodrošināja Spānijas klubs “Barcelona”, kas izbraukumā ar 2:3 piekāpās Vācijas flagmanim Minhenes “Bayern”, taču divu spēļu summā svinēja panākumu ar 5:3.

UEFA Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.