“Real” galvenais varonis Rodrigo iespaidīgi izglābj komandu un palīdz Madridei iekļūt ČL finālā

05/05/2022 00:36
Rodrigo

Šovakar UEFA Čempionu līgas otrā pusfināla galvu reibinošā atbildes cīņā Madrides “Real” savā laukumā ar 3:1 papildlaikā uzvarēja Mančestras “City” un iekļuva finālā, kurā 28. maijā cīnīsies ar Anglijas klubu “Liverpool”. “Real” kopsummā uzveica “City” ar 6:5, par mača galveno varoni kļūstot 68. minūtē uz maiņu nākušajam Rodrigo.

Pirmajā puslaikā abu komandu izpildījumā bija vērojama līdzīga cīņa teju visos spēles komponentos, taču rezultātu ne “City”, ne “Real” vēl nespēja atklāt. Otrā puslaika sākumā Vinisiuss vien dažu sekunžu laikā pēc sākuma svilpes nonāca izcilā pozīcijā, tomēr no tuvas distances bumbu sita garām vārtiem.

Mača turpinājumā “City” 73. minūtē guva pirmos vārtus spēlē, to paveicot Rijadam Mahrezam, kurš viltīgi bumbu sita tuvajā stūrī, pārsteidzot Tibo Kurtuā. Tobrīd rezultāts summā kļuva 5:3, “Real” nonākot sarežģītā situācijā. Mājinieki turpināja cīnīties un maza cerība parādījās 90. minūtē, kad 21 gadu vecais brazīlietis Rodrigo no tuvas distances atguva vienus vārtus, panāca 1:1 spēlē un 4:5 summā.

Pēc centra izspēles “Real” ātri atguva bumbu un devās vēl vienā uzbrukumā. Dani Karvahals izcili centrēja, bumbai nedaudz pieskārās Marko Asensio, bet Rodrigo satricināja viesus un guva otros vārtus ļoti īsā laikā, iegūstot 2:1 pārsvaru mačā un 5:5 neizšķirtu summā. Vētrainā galotnē pamatlaiks noslēdzās, un cīņa turpinājās papildlaikā.

Papildlaika ievadā “City” soda laukumā noteikumus pārkāpa kapteinis Rubens Diass un rezultātā tiesnesis piešķīra 11 metru sitienu. Pie bumbas stājās pretējās komandas kapteinis Karims Benzemā, kurš aukstasinīgi sita bumbu labajā stūrī, panākot 3:1 spēlē un 6:5 kopsummā. Otrajā papildlaikā “Real” aizsardzība bija kā mūris, un “City” tā arī vairāk golus neguva, finālu sasniedzot titulētajam Madrides klubam.

“Real” ir titulētākais klubs Čempionu līgā ar 13 uzvarām 16 finālos. Šī būs 17. reize, kad madridieši cīnīsies finālā. Tikmēr “Liverpool” izcīnījusi sešus titulus deviņos finālos, bet šīs būs 10. mēģinājums. Vēl sešas ČL trofejas ir Minehenes “Bayern”, bet visu laiku otrs titulētākais klubs ir “Milan” ar septiņām uzvarām.