“Real” grauj turkus, “Bayern”, PSG un “Juve” nodrošina izkļūšanu no grupas

07/11/2019 00:27

Minhenes “Bayern”, Turīnas “Juventus” un Parīzes “Saint-Germain” komandas trešdien nodrošināja vietas UEFA Čempionu līgas futbolā izslēgšanas turnīrā, kamēr citās spēlēs 18 gadus vecais Rodrigu izcēlās ar “hat-trick”, bet Mančestras “City” ar aizsargu Kailu Volkeru vārtos noturēja neizšķirtu.

“Bayern” B apakšgrupas mačā savā laukumā ar rezultātu 2:0 (0:0) pārspēja Grieķijas klubu Pirejas “Olympiakos”.

Minhenieši dominēja visu spēli, bet pirmos vārtus guva vien otrā puslaika vidū, kad 69.minūtē pēc Kingslija Komana piespēles no tuvas distances precīzi sita “Bayern” uzbrukuma līderis Roberts Levandovskis. Punktu laukuma saimnieku uzvarai pielika Ivans Perišičs, kurš pamatlaika priekšpēdējā minūtē noslēdza Bavārijas komandas pretuzbrukumu.

“Bayern” vienību šajā spēlē vadīja Hans Dīters Fliks, kurš pēc Niko Kovača atlaišanas kļuvis par galvenā trenera vietas izpildītāju.

Otrā šīs apakšgrupas spēlē Anglijas premjerlīgas klubs Totenhemas “Hotspur” viesos ar 4:0 (1:0) pārspēja Belgradas “Crvena Zvezda”.

Iepriekšējas sezonas fināliste vadībā izvirzījās 32.minūtē, kad, bumbai vispirms vairākas reizes atsitoties pret vārtu konstrukciju, to tīklā ieraidīja Džovani Lo Selso. Nākamos divus vārtus viesiem guva Honmiņs Sons, Dienvidkorejas futbolistam kopā ar kolēģiem 57. un 61.minūtē saraujot gabalos pretinieku aizsardzību. Ceturto bumbu Belgradas vienības vārtos ieraidīja Kristiāns Ēriksens, kurš izcēlās piecas minūtes pirms pamatlaika beigām.

B apakšgrupā pēc četrām spēlēm vadībā ar 12 punktiem ir “Bayern”, kam ar septiņiem punktiem seko “Hotspur”, trīs punkti ir “Crvena Zvezda” kontā, bet viens – “Olympiakos” rēķinā.

Tikmēr PSG A apakšgrupas cīņā mājās ar 1:0 (1:0) pārspēja Beļģijas vienību “Club Brugge”.

Vienīgie vārti tika gūti 22.minūtē, kad Mauro Ikardi pēc vairākiem rikošetiem saņēma bumbu pāris metru attālumā no pretinieku cietokšņa un raidīja bumbu tīklā. Viesiem bija iespēja panākt neizšķirtu, bet 14 minūtes pirms pamatlaika beigām Keilors Navass atvairīja 11 metru soda sitienu.

Otrā šīs apakšgrupas mačā Madrides “Real” savā laukumā ar 6:0 (4:0) sagrāva Stambulas “Galatasaray”.

Madridiešiem pirmos divus vārtus ceturtajā un septītajā minūtē guva Rodrigu, kurš pēc Marsēlu piespēlēm precīzi sita no aptuveni 11 metriem un bija nekļūdīgs ar galvu. Mača 14.minūtē Serhio Rodrigess realizēja “pendeli” un palīdzēja panākt 3:0, bet ceturtos vārtus guva Karims Benzemā, kurš puslaika beigās netraucēts pretī vārtiem saņēma Rodrigu piespēli.

Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām piektos vārtus mājinieku labā guva Benzemā, bet kompensācijas laikā sev “hat-trick” nokārtoja Rodrigu.

Apakšgrupā vadībā ar 12 punktiem ir PSG, septiņus punktus iekrājusi “Real”, divi punkti ir “Club Brugge” kontā, bet vienu iekrājusi “Galatasaray”.

Savukārt “Juventus” D apakšgrupas duelī viesos izrāva uzvaru 2:1 (2:0) pār Maskavas “Lokomotiv”.

Pēc “Lokomotiv” vārtsarga rupjas kļūdas viesus ceturtajā minūtē vadībā izvirzīja Ārons Remzijs, bet astoņas minūtes vēlāk Aleksejs Mirančuks bija pirmais pie bumbas, kas atsitās no vārtu staba, un panāca 1:1. Viesi laimīgi izglābās kompensācijas laika trešajā minūtē, kurā Duglass Kosta meistarīgi nospēlēja “Lokomotiv” soda laukumā un raidīja bumbu taisnstūrī.

Otrā šīs apakšgrupas cīņa Vācijas klubs Leverkūzenes “Bayer” mājās ar 2:1 (1:0) guva virsroku pār Spānijas komandu Madrides “Atletico”.

Savos vārtos bumbu raidot “Atletico” pussargam Tomasam, laukuma saimnieki pirmā puslaika pēdējās minūtēs panāca 1:0. Otrajā puslaikā, 55.minūtē, Kevins Follands dubultoja “Bayer” pārsvaru, bet mača kompensācijas laikā goda vārtus guva Alvaro Morata.

Apakšgrupā pirmo vietu ar desmit punktiem ieņem “Juventus”, septiņus punktus guvusi “Atletico”, bet pa trim punktiem ir “Lokomotiv” un “Bayer” vienībām.

Dramatiski noslēdzās mačs Milānā, kur Mančestras “City” C apakšgrupā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0) ar “mājinieci” Bergāmo “Atalanta”.

Septītajā minūtē pēc Gabriela Žezūsa piespēles, ar sitienu no aptuveni desmit metriem, 1:0 viesu labā panāca Rahīms Stērlings. Puslaika beigās Žezūsam pašam bija iespēja gūt vārtus, taču viņš nerealizēja “pendeli”.

Šobrīd vēl nezināmu iemeslu dēļ otrajā puslaikā Edersona vietā “City” vārtos stājās Klaudio Bravo. Jau spēles otrā puslaika trešajā minūte viņu, sitot ar galvu, pārspēja Mario Pašaličs.

Mača galvenie notikumi risinājās 81.minūtē, kurā Bravo ārpus soda laukuma nogāza pretinieku futbolistu, par to saņemdams sarkano kartīti. Paliekot bez vārtsargiem, “City” vārtos stājās aizsargs Volkers, kurš pirmo bumbu tvēra neveikli, tomēr Mančestras komanda neļāva “Atalanta” futbolistiem nopietni apdraudēt vārtus un noturēja neizšķirtu.

Ne mazāk dramatiska cīņa bija otrā apakšgrupas spēlē, kurā Ukrainas klubs Doņeckas “Šahtar” viesos izrāva neizšķirtu 3:3 (1:1) pret Zagrebas “Dinamo”.

Pirmajā puslaikā viesus vadībā izvirzīja Alans Patriks, bet Bruno Petkovičs izlīdzināja rezultātu. Spēles priekšpēdējā desmitminūtē abas komandas palika desmit vīru sastāvā, bet nākamajā Luka Ivanušecs un Arijans Ademi panāca 3:1 mājinieku labā. Tiesa, kompensācijas laikā Žuniors Morāess un Tete izrāva neizšķirtu, otrajam no viņiem realizējot 11 metru soda sitienu.

Apakšgrupā desmit punkti ir “City” kontā, pa pieciem iekrājušas “Šahtar” un “Dinamo” komandas, bet viens punkts ir “Atalanta” kontā.

UEFA Čempionu līgā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā, bet trešo vietu ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā, kuru sāks no izslēgšanas turnīra pirmās kārtas.

UEFA Čempionu līgas uzvarētāja tiks noskaidrota 30.maijā Stambulā.

Iepriekšējā sezonā par čempioni tika kronēta “Liverpool”, kas finālā divu Anglijas premjerlīgas komandu duelī ar 2:0 uzvarēja Totenhemas “Hotspur”.