“Real” gūst vienus vārtus un dzelžaini aizsargājas, kārtējo reizi triumfējot UEFA ČL

29/05/2022 00:36
Madrides

Madrides “Real” sestdien Parīzē kļuva par Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Čempionu līgas uzvarētāju, panākumu svinot jau 14.reizi. “Real” finālā ar 1:0 (0:0) pieveica Anglijas klubu “Liverpool”.

Mačs “Stade de France” stadionā Francijas galvaspilsētā sākās ar nokavēšanos, nevis plkst.22 pēc Latvijas laika, kā tas bija paredzēts. UEFA ziņoja, ka mača sākums Parīzē aizkavēts par 15 minūtēm “drošības problēmu dēļ”, taču tas sākās 39 minūtes vēlāk par paredzēto laiku. Paziņojumā bija teikts, ka spēles aizkavēšanos izraisījusi līdzjutēju “vēlā ierašanās”.

Pēc mierīga spēles sākuma 21.minūtē “Liverpool” uzbrucējs Sadio Manē tika cauri “karaliskā” kluba aizsardzībai un spēcīgi sita vārtu kreisajā apakšējā stūrī, taču vārtsarga Tibo Kurtuā atvairītā bumba atsitās pret vārtu stabu un atlēca laukumā. Puslaika beigu daļā Mohameds Salāhs sita ar galvu, taču tieši virsū Kurtuā. 43.minūtē bumba pēc Karima Benzemā sitiena nokļuva Madrides vienības vārtos, taču tiesnesis izvēlējās video atkārtojuma skatīšanos, lai noteiktu, vai “Real” uzbrucējs nebija aizmugurē. Ar VAR palīdzību tika noskaidrots, ka Benzemā nedaudz, bet atradās aizmugurē, un vārti netika ieskaitīti.

58.minūtē Salāha sitiens soda laukumā tika bloķēts, britu kluba uzbrucējam cerot uz spēli ar roku soda laukumā, taču tāda netika konstatēta. Pretuzbrukumā pa labo malu Federiko Valverde spēcīgi sita pa zemi vārtu virzienā, kur viens pie tālā vārtu staba bija ieskrējis Vinisiuss Žuniors, ar vienu pieskārienu raidot bumbu vārtu kreisajā stūrī – 1:0 “Real” labā. 69.minūtē vēlreiz pa Madrides kluba vārtiem bīstami sita Salāhs, taču viņa raidījumu vārtu labajā apakšējā stūrī atvairīja Kurtuā.

80.minūtē vēlreiz izcēlās Kurtuā, atvairot Diogu Žotas sitienu, pēc kura bumba lidoja vārtu labajā apakšējā stūrī. 83.minūtē Kurtuā vēlreiz glāba savu komandu pēc Salāha sologājiena un sitiena vārtu kreisajā stūrī. Abi klubi cīnījās par trešo trofeju sezonā. Madrides komanda janvārī izcīnīja Spānijas Superkausu un 35.reizi kluba vēsturē uzvarēja Spānijas čempionātā, savukārt Liverpūles vienība uzvarēja Anglijas Līgas kausā un Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausā. Savukārt premjerlīgā liverpūlieši spraigā cīņā ar Mančestras “City” tomēr palika otrie.

Šis bija 2018.gada Čempionu līgas fināla atkārtojums. Finālmačā Kijivā ar 3:1 pārāka bija “Real”. “Real” rindās ar diviem rezultatīviem sitieniem atzīmējās Gerets Beils, un vienu reizi izcēlās Karims Benzemā. Liverpūliešu rindās vārtus guva Sadio Manē. Šīs sezonas Čempionu līgas grupu turnīrs Madrides klubam iesākās nepārliecinoši – pirmajā mačā 89.minūtē tika izrauta uzvara pār Milānas “Inter”, kam sekoja pārsteidzošs zaudējums pret Moldovas klubu Tiraspoles “Sheriff”. Pēc tā gan četras uzvaras četrās atlikušajās spēlēs un pirmā vieta D grupā. “Liverpool” tikmēr sarežģīto B grupu pabeidza ar perfektu bilanci – sešas uzvaras sešos mačos.

Izslēgšanas spēlēs “Real” gāja viļnveidīgi. Astotdaļfināla duelī pret Parīzes “Saint-Germain” atbildes mačā pēc nonākšanas iedzinējos ar 0:2, ar “hat-trick” spēles otrajā puslaikā izcēlās komandas rezultatīvākais spēlētājs Benzemā un ļāva madridiešiem iekļūt nākamajā kārtā. Tajā pret Londonas “Chelsea” pirmajā mačā izbraukumā tika izcīnīta 3:1 uzvara, taču atbildes mačā Madridē Londonas klubs guva trīs bezatbildes vārtus un divu spēļu summā izvirzījās vadībā. Pēdējais vārds atkal piederēja Benzemā – pēc Rodrigo pamatlaikā panāktā izlīdzinājuma viņš papildlaikā guva uzvaru nesošos vārtus.

Pusfināls pret Mančestras “City” divu spēļu noslēdzās ar 6:5 Madrides komandas labā, taču arī šajā duelī karaliskais klubs atspēlējās. Atbildes mačā Madridē pēc “City” spēlētāja Rijāda Mareza vārtu guvuma divu spēļu summā rezultāts bija 5:3 “City” labā, taču kompensācijas laikā divi gūtie vārti, un pēc tam papildlaikā Benzemā soda sitiens deva ceļazīmi uz finālmaču.

“Liverpool” vienībai tikmēr astotdaļfināla duelī pret Milānas “Inter” pēc pirmā mača bija divu vārtu pārsvars, ko arī atbildes cīņā izdevās nosargāt. Ceturtdaļfinālā pret Lisabonas “Benfica” pārliecinoša uzvara tika sasniegta pirmajā mačā izbraukumā, ko ar nelielu izbīli arī otrajā duelī izdevās nosargāt. Divu spēļu summā esot priekšā ar 6:2, otrā puslaika pēdējā nogrieznī tika ielaisti divi vārti, tomēr Liverpūles klubs varēja svinēt uzvaru ar 6:4.

Pusfināla duelī pret Spānijas klubu “Villarreal”, kurā “Liverpool” bija favorīte, pirmajā mačā “Anfield” stadionā tika izcīnīta 2:0 uzvara, taču atbildes mačs Spānijā izvērsās negaidīti – jau trešajā minūtē ielaisti vārti, un puslaika pārtraukumā divu spēļu summā rezultāts bija 2:2. Otrajā puslaikā liverpūlieši apliecināja savu favorītu statusu – 12 minūtēs trīs vārti un ceļazīme uz Parīzi.

Savstarpējos mačos vienības tikušās astoņas reizes. Četros mačos pārāki bijuši madridieši, trīs spēlēs uzvarējuši liverpūlieši. Vienīgais mačs neizšķirti noslēdzās 2020./2021.gada ceturtdaļfināla duelī – pēc Madrides kluba 3:1 uzvaras pirmajā spēlē atbildes mačs noslēdzās ar 0:0. Tā arī bija pēdējā tikšanās reize. Rezultatīvākie spēlētāji abu komandu rindās šosezon Čempionu līgā ir bijuši Benzemā (“Real”) ar 15 vārtu guvumiem un Salāhs (“Liverpool”) ar astoņiem rezultatīviem sitieniem. Labāko snaiperu sarakstā viņi attiecīgi ieņem pirmo un ceturto vietu. Madrides “Real” ar 14 Čempionu līgas trofejām ir vistitulētākais klubs. Komandas kontā arī divi UEFA kausi un četras UEFA Superkausu trofejas, kamēr “Liverpool” izcīnījusi sešus Čempionu līgas titulus, trīs UEFA kausus un četrus Superkausus.