“Real” neatstāj variantus Liverpūlei un iesoļo pusfinālā; “City” sarūgtina “Borussia”

14/04/2021 23:53
Mohameds Salāhs

Šodien UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu atbildes spēlēs Madrides “Real” viesos cīnījās neizšķirti 0:0 ar “Liverpool”, divu maču summā triumfējot ar rezultātu 3:1, bet otrā mačā Mančestras “City” pretinieku laukumā ar 2:1 (0:1) pārspēja Dortmundes “Borussia”, divu spēļu kopsummā gūstot virsroku ar 4:2.

“Liverpool” spēlē pret “Real” derēja rezultāts 2:0, un tādā gadījumā angļu klubs iesoļotu nākamajā kārtā. Liverpūlei visas spēles laikā nesekmējās ar vārtu gūšanu. Lieliskas iespējas pirmajā puslaikā bija Mohamedam Salāham un Džeordžinio Veinaldumam, tomēr viņu sistās bumbas neatrada ceļu vārtos. “Real” visa mača laikā, spēlējot bez Serhio Ramosa un Rafaela Varāna, rādīja kvalitatīvu sniegumu aizsardzībā un likumsakarīgi vārtus tā arī neielaida.

Tikmēr “Borussia” būtu pieticis ar uzvaru 1:0, ko arī pirmajā puslaikā izdevās panākt, jo ar vārtu guvumu 17 gadu un 289 dienu vecumā izcēlās Džude Bellinghems, kurš kļuva par otro visu laiku jaunāko vārtu guvēju ČL izslēgšanas spēļu vēsturē. Dortmunde noturēja pārsvaru līdz pat 55. minūtei, taču tad Rijads Mahrezs ar 11 metru sitiena palīdzību panāca 1:1, bet 75. minūtē Fils Fodens praktiski iznīcināja “Borussia” cerības (2:1).

Jau vēstīts, ka vakar pusfinālus sasniedza arī Parīzes “Saint-Germain”, kas divu spēļu summā cīnījās neizšķirti 3:3 ar Minhenes “Bayern” un nākamo kārtu sasniedza vairāk viesos gūto vārtu dēļ, kā arī Londonas “Chelsea”, kas divu spēļu summā guva virsroku pār “Porto” ar 2:1. “City” pusfinālā tiksies ar PSG, bet “Real” ar “Chelsea”.

Pusfināli notiks 27./28.aprīlī un 4./5.maijā. Fināla spēle Stambulā paredzēta 29.maijā. Turcijas lielākajā pilsētā Čempionu līgas finālam bija jānotiek jau pērn, bet Covid-19 izplatības dēļ izšķirošās spēles tika aizvadītas Lisabonā.

Čempionu līgas uzvarētāja nodrošinās sev vietu nākamās sezonas pamatturnīrā. Tāpat čempioniem UEFA Superkausā būs jāspēkojas ar Eiropas līgas čempioni. Klubs, kas šosezon uzvarēs Čempionu līgā, nodrošinās sev vietu arī FIFA Klubu pasaules kausā. Pērn Čempionu līgas finālā Minhenes “Bayern” Lisabonā ar 1:0 uzvarēja PSG.