“Real” piekto reizi spēlēs FIFA klubu PK finālā

08/02/2023 23:34
Madrides

Madrides “Real” trešdien Marokā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Klubu pasaules kausa pusfinālā uzvarēja Ēģiptes vienību Kairas “Al Ahly” un piekto reizi iekļuva šo sacensību finālā. “Real” pieveica “Al Ahly” ar 4:1 (1:0).

Rezultātu 42.minūtē atklāja Vinisiuss Žuniors, ar sitienu no soda laukuma pārceļot bumbu pāri no vārtiem izgājušajam vārtsargam Mohamedam el Šenavi. Četras minūtes vēlāk Federiko Valverde panāca 2:0, visātrāk nonākot pie atlēkušās bumbas. 58.minūtē tiesnesis devās skatīties video atkārtojumu, vai uz “Al Ahly” vārtiem nav piešķirams 11 metru sitiens, taču spēle turpinājās bez tā.

65.minūtē ēģiptieši no 11 metru soda sitiena, kas tika piešķirts pēc Eduardo Kamavingas pārkāpuma, panāca 1:2. Ali Māluls ar neatvairāmu sitienu raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī. 87.minūtē Luka Modričs pēc video atkārtojuma noskatīšanās ieguva iespēju no 11 metru sitiena panākt 3:1, taču viņa sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī atvairīja vārtsargs.

Kompensācijas laika otrajā minūtē vārtus pēc saspēles ar Danielu Sevallosu guva Rodrigu, bet astotajā minūtē – Serhio Arrivass.

Jau ziņots, ka Marokā notiekošā turnīra otrajā pusfināla mačā “Al Hilal” uzvarēja Brazīlijas vienību Riodežaneiro “Flamengo” ar 3:2. Fināls norisināsies 11.februārī Rabātā.

Pērn Abū Dabī notikušajā finālā Londonas “Chelsea” ar 2:1 papildlaikā pieveica Sanpaulu “Palmeiras”.

Šogad futbolisti par FIFA Klubu pasaules kausu cīnās 19.reizi. Turnīra titulētākais klubs ar četrām uzvarām ir Madrides “Real” no Spānijas.

FIFA Klubu pasaules kauss, kurā piedalās turnīra rīkotāja un sešas konfederāciju čempiones, tiek izcīnīts kopš 2000.gada. Plānots, ka nākamajā FIFA Klubu pasaules kausā būs plašāka komandu pārstāvniecība.