“Real Sociedad” pirmo reizi pēc 32 gadu pārtraukuma sasniedz Karaļa kausa finālu

05/03/2020 11:24

Spānijas kauss

Spānijas spēcīgākā čempionāta vienība Sansevastjanas “Real Sociedad” trešdien pirmo reizi pēdējo 32 gadu laikā spēja sasniegt Karaļa kausa izcīņas finālu.

“Real Sociedad” trešdien viesos ar 1:0 (1:0) uzvarēja pēc spēka otrās līgas komandu “Mirandes”.

Vienīgos vārtus šajā duelī 44.minūtē guva Mikels Ojarzabals, kurš bija precīzs no 11 metru atzīmes. “Pendeli” tiesnesis piešķīra, jo “Mirandes” futbolists Mikaels Malsa soda laukumā bumbai pieskārās ar roku.

Pirmajā mačā “Real Sociedad” uzvarēja ar 2:1, divu maču summā Sansevastjanas klubam gūstot panākumu ar 3-1.

“Real Sociedad” šī ir pirmā reize pēdējo 32 gadu laikā, kad izdevies sasniegt Spānijas Karaļa kausa finālu. 1988.gadā vienība finālā piekāpās spēcīgajai “Barcelona”.

Šajā turnīrā “Real Sociedad” pēdējo reizi uzvarēja 1987.gadā, finālā pārspējot Madrides “Atletico”.

Ceturtdien laukumā dosies “Granada” un Bilbao “Athletic” komandas. Pirmajā duelī pārāki ar 1:0 bija Bilbao futbolisti.

Zīmīgi, ka abas Spānijas spēcīgākās komandas – “Barcelona” un Madrides “Real” – apstājās jau ceturtdaļfinālā. “Real Sociedad” ar 4:3 uzvarēja “Real”, bet “Barcelona” ar 0:1 piekāpās “Bilbao”.

Fināls tiks izspēlēts 18.aprīlī.

Francijas kauss

Talantīgais futbolists Kilians Mbapē trešdien Francijas kausa pusfināla spēlē izcēlās ar “hat-trick”, palīdzot savai komandai Parīzes “Saint-Germain” (PSG) iekļūt finālā.

PSG viesos ar 5:1 (1:1) pārliecinošu uzveica Lionas “Olympique”.

Spēles rezultāti atklāja mājinieki, 11.minūtē pēc dinamiskas saspēles vārtus gūstot Martēnam Terjē, savukārt jau trīs minūtes vēlāk soda laukumā pēc izpildīta stūra sitiena pie vārtu staba nepiesegts palika Mbapē, kurš ātri vien atgrieza neizšķirtu.

Otros vārtus PSG izdevās gūt vien 64.minūtē, kad soda laukumā ar roku nospēlēja Lionas aizsargs, kurš īsi pēc tam arī saņēma sarkano kartīti. “Pendeli” izpildīja Neimars, kurš lēnā solī ieripināja bumbu labajā apakšējā vārtu stūrī. 70.minūtē Mbapē teju vai laukuma centrā pārtvēra piespēli un viens aizskrēja līdz Lionas vienības vārtiem, panākot jau 3:1.

Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām pie Lionas vārtiem izveidojās drūzma, jo vārtsargs vairākkārt nespēja piespiest bumbu, kas brīdi vēlāk jau nonāca pie Pavlo Saravijas, kura spēcīgais sitiens panāca drošo 4:1. Mbapē “hat-trick” sev noformēja kompensācijas laika otrajā minūtē, vārtus gūstot no ļoti tuvas distances ar atkārtotu piegājienu.

Otrā pusfināla duelī ceturtdienas vakarā tiksies “Saint-Etienne” un “Stade Rennais” komandas.

Pērn finālā “Stade Rennais” pieveica PSG, kas kopumā šo trofeju izcīnījusi 12 reizes.

Vācijas kauss

Vācijas bundeslīgas komandas Frankfurtes “Eintracht” un Leverkūzenes “Bayer 04” trešdien valsts kausa ceturtdaļfināla mačos svinēja uzvaras, pusfinālā pievienojoties Minhenes “Bayern” un pēc spēka ceturtās līgas komandai “Saarbrucken”.

“Bayer 04” mājās ar 3:1 (0:1) uzvarēja Berlīnes “Union”.

Vienīgos vārtus pirmajā puslaikā izdevās gūt 39.minūtē, kad pēc centrējuma soda laukumā, precīzi ar galvu spēlēja Markuss Ingvartsens. Mājiniekiem rezultātu izdevās izlīdzināt vien 71.minūtē, neizšķirtu panākot Karimam Belarabi. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām Arangiss, sitot ar galvu, vadībā izvirzīja “Bayer 04”, bet jau kompensācijas laika otrajā minūtē 3:1 panāca Musa Diabī.

Citā spēlē “Eintracht” savā laukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja Brēmenes “Werder”.

1:0 izdevās panākt vien pirmā puslaika kompensācijas laika sestajā minūtē, kad pēc epizodes atkārtojuma ilgstošas skatīšanās, tiesnesis piešķīra “pendeli” uz “Werder” vārtiem. Andrē Silva bija nekļūdīgs. Savukārt rezultātu dubultot izdevās 60.minūtē Daiči Kamadam pielabojot bumbas lidojuma virzienu.

Abām komandām šis mačs bija jāaizvada jau svētdien, bet “Eintracht” aizvadītās nedēļas beigās UEFA Eiropas līgā aizvadīja spēli pret Zalcburgas “Red Bull”. Brēmenes komanda nebija priecīga par šādu lēmumu.

Brēmenes klubam tas bija jau sestais zaudējums pēdējās septiņās cīņās.

Iepriekš pusfinālu sasniedza arī pašreizējie čempioni “Bayern” un pēc spēka ceturtās bundeslīgas vienība “Saarbrucken”.

Fināls Vācijas kausa izcīņā paredzēts 23.maijā Berlīnē.