“Real” turpina izcili un triumfē Madrides derbijā, “Arsenal” mačā jauns premjerlīgas rekords

19/09/2022 00:29
Madrides

Spānijas “La Liga” čempionāts

Leģendārajā Madrides derbijā “Real” viesos ar 2:1 pieveica “Atletico”. Mača 18. minūtē spēles rezultātu atklāja “Real” vienības viens no pagājušās sezonas varoņiem Rodrigo, kamēr pārsvaru dubultoja urugvajietis Federiko Valverde. Pašreizējie Spānijas un Čempionu līgas trofejas īpašnieki ļāva mājiniekiem vienus vārtus atgūt, 83. minūtē to paveicot aizsargam Mario Hermoso. Viņš gan mača beigās “apraka” pēdējās cerībās izraut punktu, nopelnot otro dzelteno kartīti, kas pārvertās sarkanajā. Ar sešām uzvarām sešos mačos “Real” izcili uzsākusi jauno sezonu un atrodas “La Liga” tabulas galvgalī. Tikmēr  “Atletico” tas bija otrais zaudējums, un kopvērtējumā vienība atrodas tieši aiz Eirokausu zonas, 7. vietā.

Citos mačos savā laukumā uzvaras svinēja “Real Betis” (2:1 pret “Girona”) un “Real Sociedad” (2:1 pret “Espanyol”), kamēr “Getafe” divo sarkano kartīšu mačā izbraukumā pārspēja “Osasuna” ar 2:0. Savukāŗt “Villareal” un “Sevilla” duelis noslēdzās ar neizšķirtu (1:1).

Francijas “Ligue 1” čempionāts

Septīto uzvaru astoņos mačos svinēja līdervienība Parīzes ”Saint-Germain”, kas izbraukumā ar 1:0 apspēlēja ”Lyon”. Par vienīgo golu kārtējo reizi parūpējās PSG zvaigznes – šoreiz asistenta lomā Neimars, kamēr vārtu guvējs izrādījās Lionels Mesi.

Bez zaudējumiem sezonu turpina arī “Marseille”, kas gan šoreiz zaudēja punktus, taču spēlēja neizšķirti 1:1 ar “Rennes”. “Monaco” neatstāja cerības “Reims” aizsardzībai (3:0), “Angers” pārsteidza “Nice” (1:0), “Troyes”, nonākot iedzinējos, guva trīs bezatbildes vārtus pret “Clermont” (3:1), “Ajaccio” izrāva uzvaru pret “Brest” (1:0), kamēr “Nantes” un “Lens” duelī uzvarētāju nenoskaidroja (0:0).

Anglijas premjerlīga

“Arsenal” izbraukuma spēlē ar rezultātu 3:0 (2:0) guva panākumu pār “Brentford” vienību. Vārtus uzvarētāju labā guva Viljams Saliba, Gabriels Žezūss un Fabio Vjeira. Šajā mačā tika iespēts arī kāds rekords – jaunais futbolists Ītans Nvaneri svētdien 15 gadu vecumā debitēja Londonas “Arsenal” rindās, kļūstot par jaunāko spēlētāju, kurš devies laukumā Anglijas futbola premjerlīgā. Nvaneri, esot 15 gadus un 181 dienu vecam, iesaistījās mačā otrā puslaika kompensācijas laikā. Iepriekš jaunākais spēlētājs, kurš devies laukumā Anglijas premjerlīgā bija “Liverpool” futbolists Hārvijs Eliots, kurš debitēja Anglijas spēcīgākajā līgā esot 16 gadus un 30 dienas vecs.

Dienas otrā mačā divu sezonas sākumu neveiksmīgi aizvadījušo komandu duelī Liverpūlē spēkojās “Everton” un Vesthemas “United”. Pārāki ar 1:0 izrādījās mājinieki. Ar vienīgo precīzo sitienu izcēlās francūzis Nīls Mopajs.