”Red Bull” draud pāreja uz ”Honda” dzinējiem

foto: sportsration.com

Formula 1 čempionāta titulētajai vienībai ”Red Bull” var nākties pāriet uz Honda dzinējiem sākot ar 2019. gadu, pateicoties pašreizējā dzinēju piegādātāja ”Renault” vēlmei pārtraukt sadarbību pēc nākošās sezonas.

”Ferrari” un ”Mercedes” neslēpj, ka nevēlas apgādāt vēl kādu komandu un jau iepriekš atteica ”Red Bull” vienībai, kad 2016. gadā viņi meklēja jaunus dzinēja sadarbības partnerus.

Lai arī iespēju pāriet uz ”Honda” dzinējiem 2019. gadā prognozēja daudzi, īpaši pēc ”Red Bull” ‘meitas komandas’, ”Toro Rosso” noslēgtā trīs gadu sadarbības līguma ar Japānas ražotāju, problemātiska var izrādīties dzinēja konkurēt spēja. Taču tagad izskatās, ka enerģijas dzērienu sponsorētajai komandai neatliks citas izvēles.

Iespējamā sadarbība būtu labs mārketinga elements, pateicoties jau esošajām attiecībām starp abām organizācijām MotoGP čempionātā. Taču ja ”Honda” dzinēji turpina būt nekonkurētspējīgi, tas var radīt problēmas organizācijai noturēt abas komandas zvaigznes – Danielu Rikjardo un Maksu Verstapenu, abiem līgums beidzas nākošās sezonas izskaņā. Un ar brīvām vietām ”Mercedes” un ”Ferrari” komandās 2019. gadā, abiem sportistiem būs izvēles iespējas.

”Honda” dzinēji visticamāk nozīmētu arī finansiālus atvieglojumus ”Red Bull” komandai, jo viņiem par dzinējiem nebūtu jāmaksā, ka arī pavisam iespējams, ka ”Honda” ‘pa virsu uzmestu’ vēl noteiktu sponsora naudu. Tas var izrādīties nozīmīgi, īpaši ja piepildās šobrīd F1 aizkulisēs klīstošās baumas par komandas bosa Dītriha Matešica neieinteresētību komandu saglabāt un tās iespējamo pārdošanu.

Līdz šim ”Honda” apgādājusi vien ”McLaren” komandu, taču nu jau gandrīz oficiāli zināms, ka britu vienība nākamsezon pāries uz ”Renault” dzinējiem, atstājot japāņus bez klientiem. Taču kā vakar ziņots, jau noslēgts jauns trīs gadu sadarbības līgums ar ”Toro Rosso” komandu.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar