Karsums turpina būt rezultatīvs, tomēr ”Spartak” zaudē Kalniņa pārstāvētajai ”Jokerit”

26/10/2018 21:21
Mārtiņš Karsums, Sportazinas.com

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) šovakar trešo spēli pēc kārtas ar rezultatīvu sniegumu izcēlās Mārtiņš Karsums, taču viņa un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas ”Spartak” viesos ar 3:4 atzina Jāņa Kalniņa pārstāvētās Helsinku ”Jokerit”.

Karsums nopelnīja rezultatīvu piespēli jau piektajā minūtē, kad Bens Maksvels atklāja mača rezultātu un izvirzīja ”Spartak” vadībā – 1:0. Pēc nedaudz vairāk nekā četrām minūtēm aizsargs Andrejs Kutejkins panāca maskaviešiem jau divu vārtu pārsvaru (2:0), taču sešas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām amerikānis Braiens O’ Nīls realizēja skaitlisko vairākumu un samazināja starpību līdz minimumam (1:2).

Lai gan pēc nedaudz vairāk nekā minūtes gan Envers Ļisins atguva viesiem divu vārtu pārsvaru (3:1), ”Jokerit” guva trīs bezatbildes vārtus un izcīnīja uzvaru papildlaikā. Pamatlaika vidū zviedrs Džons Normans atkal samazināja starpību līdz minimumam (2:3), bet pēc nedaudz vairāk nekā minūtēs aizsargs Jese Joensū realizēja skaitlisko vairākumu un panāca izlīdzinājumu – 3:3.

Savukārt panākumu ”Jokerit” pagarinājuma trešajā minūtē nodrošināja Stīvs Mozess (4:3). Pēc viņa vārtu guvuma 10 minūšu disciplināro sodu nopelnīja Karsums, kurš šovakar izcēlās ar rezultatīvu sniegumu jau trešajā spēlē pēc kārtas.

Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 14 minūtes un 54 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu, kā arī pielietoja divus spēka paņēmienus un uzvarēja divos no četriem (50%) iemetieniem. Šosezon 18 mačos viņš nopelnījis desmit (4+6) rezultativitātes punktus.

Tikmēr Daugaviņš nospēlēja 21 minūti un 24 sekundes, izpildot vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķējot vienu sāncenšu metienu, veicot vienu spēka paņēmienu, kā arī uzvarot vienā no četriem (25%) iemetieniem. Šajā sezonā aizvadītajās 22 cīņās viņš izcēlies ar 14 (6+8) punktiem.

Savukārt Kalniņš palika uz rezervistu soliņa, kamēr viņa konkurents Raiens Zapolskis tika galā ar 23 no 26 pretinieku metieniem

Citā mačā Krišjāņa Rēdliha pārstāvētā Pekinas ”Kunlun Red Star” guva tikai vienus vārtus, mājās ar 1:2 pēcspēles metienos atzīstot Ņižņijnovgorodas ”Torpedo” pārākumu un piedzīvojot jau trešo neveiksmi pēdējās piecās spēlēs.

Dmitrijs Markovins otrā perioda ceturtajā minūtē atklāja mača rezultātu un izvirzīja ”Torpedo” vadībā (1:0). Viesi ilgu laiku atradās minimālā vadībā, taču nedaudz vairāk nekā desmit minūtes līdz pamatlaika beigām Kazahstānu pārstāvošais kanādiešu uzbrucējs Martēns Senpjērs pārspēja ”Torpedo” vārtsargu Staņislavu Gaļimovu un panāca izlīdzinājumu – 1:1.

Rezultāts nemainījās ne vien atlikušajā pamatlaika daļā, bet arī papildlaikā, līdz ar to bija nepieciešama pēcspēles metienu sērijā. Tajā Slovēnijas izlases uzbrucējs Roberts Saboličs izpildīja vienīgo precīzo bullīti un izrāva viesiem uzvaru ar 2:1.

Pekinas komandas sastāvā sesto maču sezonā aizvadīja Krišjānis Rēdlihs. Viņš gan šoreiz laukumā pavadīja tikai trīs minūtes un 32 sekundes, kuru laikā nopelnīja divu minūšu noraidījumu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju. Rēdlihs šosezon vēl nav nopelnījis nevienu rezultativitātes punktu.