Mūsējie ārzemēs: Reķim, Kivleniekam un Merzļikinam zaudējumi savos klubos

24/11/2017 23:27
arvids-rekis-sportazinas

Zaudējumu Vācijas augstākās hokeja līgas (DEL) regulārā čempionāta spēlē piektdien piedzīvoja pieredzējušā latviešu aizsarga Arvīda Reķa pārstāvētā Augsburgas “Panther” komanda.

“Panther” viesos ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) piekāpās Brēmerhāfenes Fischtown Pinguins”, ciezdama sesto zaudējumu pēdējās septiņās spēlēs.

Reķis šajā mačā spēlēja “Panther” otrajā aizsargu pārī un tika pie divām soda minūtēm.

Pašlaik 38 gadus vecais Reķis šosezon 23 spēlēs atzīmējies ar divām rezultatīvām piespēlēm un negatīvu lietderības koeficientu -2.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka oktobrī Reķis aizvadīja jau savu 500.spēli Vācijas čempionātā.

Vācijas čempionāta vadībā ar 51 punktiem 24 spēlēs ir Nirnbergas “Ice Tigers” komanda, kamēr “Panther” ar 28 punktiem ir 12.vietā 14 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā “Panther” komanda regulārajā čempionātā izcīnīja sesto vietu, pēc četru gadu pārtraukuma iekļūstot izslēgšanas turnīrā, tomēr ceturtdaļfinālā saspringtā sērijā ar 3-4 piekāpās Nirnbergas “Ice Tigers” hokejistiem.

Reķis iepriekšējā sezonā regulārajā čempionātā 43 spēlēs guva piecus vārtus un veica četras rezultatīvas piespēles, bet septiņās izslēgšanas turnīra spēlēs viņa rēķinā bija viena rezultatīva piespēle.

Iepriekš Reķis “Panther” komandu pārstāvēja no 2003. līdz 2008.gadam, bet nākamās divas sezonas latviešu aizsargs spēlēja arī Volfsburgas “Grizzly Adams” rindās. 2010.gadā viņš pievienojās Rīgas “Dinamo” komandai, kurā pavadīja četras sezonas, bet 2014.gadā latviešu aizsargs atgriezās Augsburgā.

Savukārt 684 spēles DEL aizvadīja latviešu uzbrucējs Herberts Vasiļjevs, kurš februārī lika punktu savai karjerai.

Tikmēr Talantīgais latviešu vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks piektdien cieta zaudējumu Amerikas Hokeja līgas (AHL) čempionāta spēlē.

Viņa pārstāvētā Klīvlendas “Monsters” mājās ar 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) zaudēja Teksasas “Stars” komandai, bet Kivlenieks atvairīja 25 no 28 metieniem, jo pēdējo ripu pretinieki raidīja jau tukšos laukuma saimnieku vārtos.

“Stars” trešā perioda sākumā izvirzījās vadībā ar 3:0, turpinājumā “Monsters” vienus vārtus atspēlēja, taču izglābties nespēja.

Patlaban 21 gadu vecais Kivlenieks, kuram šī ir debijas sezona profesionālajā hokejā, “Monsters” rindās šosezon septiņos mačos izcīnījis divas uzvaras, vidēji savos vārtos ielaižot 2,7 vārtus un atvairot 89,6% metienu.

Jau vēstīts, ka pirms nepilnas nedēļas Kivlenieks tika izsaukts uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu Kolumbusas “Blue Jackets”, bet pēc dienas viņš atgriezies Amerikas Hokeja līgā (AHL).

Šis izsaukums bija formāls, jo “Blue Jackets” vēlējās savam otrajam numuram Jūnasam Korpisalo no Somijas dot spēļu praksi, tādēļ viņš uz vienu maču tika nosūtīts uz AHL.

Kivlenieks piedalījās “Blue Jackets” pirmssezonas treniņnometnē un spēlēja arī pārbaudes mačos, bet pēcāk tika nosūtīts uz fārmklubu Klīvlendā. “Blue Jackets” ar Kivlenieku maijā parakstīja līgumu uz trim gadiem.

Līgas kopvērtējumā Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vilksbāres/Skrentonas”Penguins” ar 25 punktiem 15 spēlēs ieņem pirmo vietu Atlantijas divīzijā, kur vārtsarga Kristera Gudļevska Bridžportas “Sound Tigers” ar 18 punktiem 16 mačos ir piektā, bet Kristofera Binduļa pārstāvētā Hēršijas “Bears” vienība ar 18 punktiem 19 spēlēs atrodas pozīciju zemāk.

Tikmēr Centrālajā divīzijā “Monsters” ar 18 punktiem 16 cīņās ieņem ceturto pozīciju, bet Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā piektā ar 15 punktiem 15 mačos ir uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē “Barracuda” vienība.

Savukārt Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien tika nomainīts pēc pirmā perioda Šveices augstākās līgas (NLA) spēlē, kurā viņa pārstāvētā “Lugano” mājās ar 2:5 (0:2, 2:2, 0:1) zaudēja “Zug” hokejistiem.

Merzļikinam, kurš kā ierasts spēli sāka “Lugano” pamatsastāvā, pirmajā periodā bija ļoti daudz darba, jo pa viņa vārtiem tika izdarīti 18 metieni, no kuriem latvietis divus nespēja tvert.

Spēles septītajā minūtē Merzļikinu pārspēja Reto Suri, bet 16.minūtē precīzs bija arī Lino Maršīni.

Pārtraukumā “Lugano” izšķīrās par vārtsargu maiņu, laukumā sūtot Danielu Mancato, kurš gan nespēja glābt vienību no neveiksmes, “Lugano” hokejistiem piedzīvojot trešo zaudējumu pēc kārtas.

Merzļikins šosezon 16 mačos vidēji ielaidis 2,44 ripas un atvairījis 92,53 metienus.

Šveices čempionāta kopvērtējumā līderpozīciju ar 55 punktiem 23 spēlēs ieņem “Bern” komanda, bet tai ar 41 punktu seko “Lugano”, Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Cīrihes “Lions” un “Fribourg-Gotteron”, kas aizvadījušas attiecīgi 22, 23 un 24 cīņas.

Tikmēr vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā Langnau “Tigers” ar 27 punktiem 24 spēlēs atrodama 11.pozīcijā 12 komandu konkurencē.