“Renault” F-1 komandas vadītājs Abitebuls pamet amatu un pāries uz jauno “Alpine” zīmolu

11/01/2021 19:30

Pirmās formulas (F-1) čempionāta komandas “Renault”, kas 2021.gadā startēs ar “Alpine” nosaukumu, vadītāja posteni pamet Sirils Abitebuls, pirmdien paziņoja komanda.

Ilggadējais “Renault” darbinieks Abitebuls ir vadījis F-1 komandu kopš 2017.gada, bet tagad pamet uzņēmumu pēc tā pārstrukturēšanas, ko veic jaunais “Renault” uzņēmuma izpilddirektors Luka de Meo, kurš grupai pievienojās pagājušajā gadā. “Es gribētu pateikties “Renault” grupai par uzticību man daudzu gadu garumā, īpaši komandas atjaunošanas periodā kopš 2016.gada,” sacīja Abitebuls.

“Gribu sirsnīgi pateikties Abitebulam par viņa nenogurstošo darbošanos, it īpaši par to, ka tā noveda “Renault” komandu no priekšpēdējās vietas 2016.gadā līdz goda pjedestāliem pagājušajā sezonā,” bilst de Meo. Kā iespējamie Abitebula sekotāji tiek minēti vairāki speciālisti, tīmekļa vietnei “motorsport.com” minot poļu inženieri Marcinu Budkovski.

“Renault” kopš šā gadsimta pirmās dekādes vidus līdz pat aizvadītajai sezonai bija bez panākumiem. 2020.gada sezonā tika sasniegti trīs goda pjedestāli, divreiz labāko trijniekā posmā iekļūstot Danielam Rikjardo un vienreiz – francūzim Estebanam Okonam.

Konstruktoru kausā “Renault” aizvadītajā sezonā ierindojās piektajā vietā. 2021.gada sezonā ir pievienojies bijušais pasaules čempions spānis Fernando Alonso, aizstājot Rikjardo, kurš pārcēlies uz “McLaren”. “Renault” nomainīs arī savu vārdu, turpmāk saucoties “Alpine” un dzeltenās krāsas uz zilu, sarkanu un baltu kā Francijas karogā.

F-1

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…