Rezultatīvais Batņa palīdz pagarināt sezonu, Jaks un Zīle iesoļo Čehijas līgas pusfinālā

26/03/2024 21:40
Oskars Batņa

Teicamu sniegumu šovakar Somijas hokeja līgas (“Liiga“) “play-off” izcīņā demonstrēja Latvijas uzbrucējs Oskars Batņa, kurš ceturtdaļfināla spēlē izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm un palīdzēja Mikeli “Jukurit” ar 5:2 uzvarēt Oulu “Karpat”. Sērijā ar 3-1 vadībā joprojām ir “Karpat”.

Batņa otrajā periodā asistēja “Jukurit” trešajos vārtos, tobrīd palīdzot panākot 3:1, kā arī piedalījās pēdējā vārtu guvumā 36 sekundes pirms spēles beigām. Pamatturnīrā 20+20 sakrājušajam Batņam šie bija pirmie punkti “play-off” izcīņā.

Latvietis šajā mačā spēlēja ceturtajā uzbrucēju virknējumā un laukumā pavadīja 20 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā viņš izdarīja piecus metienus, uzvarēja piecos no astoņiem iemetieniem, nopelnīja divas soda minūtes, kā arī spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Čehija

Tikmēr Čehijas ekstralīgas pusfinālā iekļuva Jāņa Jaka un Kristapa Zīles pārstāvētā Litvīnovas “Verva”, kas ar 4:1 pieveica Brno “Kometa” un ceturtdaļfināla sērijā triumfēja ar 4-2.

Jaks un Zīle spēlēja pirmajā aizsargu pārī, abiem spēlētājiem spēli noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +2. Zīle 20 minūtēs un 57 sekundēs atzīmējās ar vienu metienu, kamēr Jaks 20 minūtēs un 20 sekundēs pretinieku vārtus apdraudēja divas reizes, pielietoja divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu metienu.

Litvīnovas komanda Čehijas līgas pusfinālā iekļuvusi pirmo reizi kopš 2015. gada. Vēl labāko četriniekā jau iekļuvusi Pardubices “Dynamo”, kas ceturtdaļfinālā pārspēja Ralfa Freiberga pārstāvēto Hradeckrāloves “Mountfield”.

Dānija

Dānijas līgas pusfinālu ar uzvaru sākuši Andris Džeriņš un Oskars Cibuļskis, kuri kopā ar Herningas “Blue Fox” komandu neatstāja variantus “Sonderjyske”, izcīnot pārliecinošu panākumu ar 4:0. Pieredzējušie latvieši katrs tika pie rezultatīvas piespēles. Interesanti, ka ar “hat-trick” uzvarētāju rindās izcēlās latviešu izcelsmes Dānijas uzbrucējs Viktors Čubars.

Šveice

Sērijas septīto spēli Šveices augstākās līgas (NL) ceturtdaļfinālā panāca “Lugano”, kas ar 4:2 pārspēja “Fribourg”. Lugāno vienības sastāvā arī šoreiz nebija 20 gadus vecais Roberts Cjunskis, kurš pamatturnīrā laukumā devās 28 spēlēs, bet “play-off” izcīņā vēl nav piedalījies.

Zviedrija

Latvijas uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals otrdien Linšēpingā rezultatīvi piespēlēja Šellefteo AIK uzvarā trešajā pagarinājumā Zviedrijas hokeja līgas (SHL) ceturtdaļfināla trešajā spēlē. AIK ar 4:3 (1:0, 2:0, 0:3, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja “Linkoping” vienību, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-0.

Dzierkals 30.minūtē rezultatīvi piespēlēja Oskara Nilsona vārtu guvumā, panākot 2:0, tomēr pēc 3:0 panākšanas mājinieki trešajā periodā atspēlējās. Trešā pagarinājuma 17.minūtē vairākumā uzvaras vārtus vairākumā guva Aksels Sandins-Pellika. Latviešu uzbrucējs šajā mačā uz ledus bija 27 minūtes un 43 sekundes, vienreiz metot pa vārtiem un spēli beidzot ar +/- rādītāju +1.

Citā ceturtdaļfināla sērijā Rodrigo Ābola pārstāvētā Engelholmas “Rogle” cīņā ar pamatturnīra pirmās vietas ieguvēju Kārlstades “Farjestad” sērijā ir vadībā ar 3-0. Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Vekšes “Lakers”, kas finālsērijā ar 4-1 uzvarēja Šellefteo AIK.