RFS jauniešu komanda ar graujošu uzvaru iesāk prestižo “Viareggio” turnīru

Foto: RFS

Ar negaidīti pārliecinošu uzvaru prestižajā “Viareggio” kausā Itālijā debitējusi “Rīgas Futbola skolas” U19 komanda, kas ar graujošo 4:0 pārspēja “Bologna” vienību. Vārtus rīdzinieku labā guva Valentīns Troninkovs, Raivis Ķiršs, Marko Regža un Daniels Hvoinickis. Jāatzīmē, ka pirms mača par izteiktiem favorītiem tika uzskatīti Itālijas kluba pārstāvji.

Bez Boloņas un “RFS” jauniešiem turnīra septītajā apakšgrupā startē arī itāliešu komanda “Cagliari” un “Deportes Quindio” no Kolumbijas.

“Viareggio Cup” vai karnevāla kauss ir viens no svarīgākajiem jaunatnes futbola turnīriem pasaulē, ka arī talantu gadatirgus Eiropas klubiem. Šo turnīru ir oficiāli atzinuši Itālijas futbola federācija, Itālijas Nacionālā Olimpiskā komiteja, UEFA un FIFA. Turnīrs tiek rīkots jau kopš 1949.gada, bet dalībnieku atlase notiek stingri ar organizatoru uzaicinājumiem.

Ik gadu turnīrā piedalās stiprākās Itālijas un visas pasaules futbola akadēmijas: “Juventus” (Itālija), “Milan” (Itālija), “Inter” (Itālija), “Belgrano” (Argentīna), “Bruges” (Beļģija), “PSV” (Nīderlande), “Rijeka” (Horvātija), “Dukla” (Čehija), “Napoli” (Itālija), “Fiorentina” (Itālija), “Atalanta” (Itālija), “Pumas” (Meksika), “Feyenoord” (Nīderlande) un t.t.

Iepriekš no Latvijas klubiem turnīrā piedalījusies vēl tikai “Ventspils” jauniešu komanda (2010.gadā).

Dažādos gados turnīrā ir piedalījušies tādi pasaulē pazīstami treneri kā Gasperini, Prandelli, Lippi un vesela virkne ar spēlētājiem, kas vēlāk kļuva par pasaules zvaigznēm Prosinečki, Bufons, Pirlo, Nesta, Gatuzo, Badžio, Milutinovičs, Batistuta, Lams, Immobile, Lukaku un citi.

70. pēc kārtas turnīrs šogad notiks no 12. līdz 28. martam.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar