RFS pārtrauc sešu neuzvarēto spēļu sēriju (VIDEO)

27/05/2019 23:39

“Optibet” Latvijas futbola virslīgas kopvērtējuma līdere RFS pirmdien 15. kārtas spēlē pārtrauca savu sešu neuzvarēto maču sēriju.

RFS atspēlējās no divu vārtu deficīta un savā laukumā ar 3:2 (0:1) pārspēja “Daugavpili”. Rīdziniekiem divus vārtus guva uzbrucējs Tomāšs Malecs.

Spēles ievadā aktīvāki bija RFS futbolisti, bet mača puslaika pirmajā pusē ar bīstamiem sitieniem apmainījās Gļebs Kļuškins un Vugars Askerovs. Spītējot laukuma saimnieku pārsvaram, pirmie šajā mačā vārtus guva daugavpilieši – spēles 21.minūtē pēc Morī Konē centrējuma precīzi ar galvu sita Askerovs.

Nākamajā desmitminūtē RFS bija iespēja panākt neizšķirtu, taču pēc stūra sitiena ar galvu garām vārtiem sita Vitālijs Jagodinskis, kura raidīto bumbu nespēja pielabot arī Aleksandrs Solovjovs.

Arī puslaika turpinājumā RFS vairākas reizes apdraudēja “Daugavpils” vārtu drošību. Dažas minūtes pirms pirmā puslaika beigām tikai nedaudz garām viesu vārtiem sita Slavko Blagojevičs.

Otrā puslaika sākumā mājinieku aizsargi pieļāva ļoti rupju kļūdu, atstājot “Daugavpils” futbolistu Naisiru Karmonu vienu pret vārtsargu Kasparu Ikstenu. Kolumbieša pirmais sitiens tika neitralizēts, bet ar otru piegājienu Karmona raidīja bumbu tīklā un panāca jau 2:0. Spēles 55.minūtē RFS samazināja pretinieku pārsvaru, pēc soda sitiena ar galvu bumbu tīklā raidot Naurim Bulvītim.

Piecas minūtes vēlāk rezultāta tablo jau vēstīja neizšķirtu 2:2 – pēc Gļeba Kļuškina piespēles precīzs no vārtu priekšas bija Tomāšs Malecs, kuram pēc nākšanas uz maiņu vajadzēja septiņas minūtes, lai izceltos ar “golu”. Turpinājumā viesiem bija iespēja atgūt vadību, taču Dāvis Cucurs pēc divu RFS futbolistu apspēlēšanas soda laukumā sita bumbu pāri vārtiem.

Tikmēr otrā laukuma galā tikai “Daugavpils” vārtsargs Danilo Kučers glāba viesus no droša vārtu zaudējuma, izvilkdams RFS futbolista zem pārliktņa raidīto bumbu. Tiesa, 84.minūtē viņš tomēr kapitulēja trešo reizi, jo pēc stūra sitiena izspēles Malecs pie tālā vārtu staba ieraidīja bumbu cietoksnī, panākdams jau 3:2 RFS labā. Laukuma saimnieki vadību noturēja un svinēja uzvaru.

RFS futbolisti nebija uzvarējuši jau sešos mačos pēc kārtas, pa vidu diviem zaudējumiem četras reizes nospēlējot neizšķirti. Šajā sērijā pamatīgi “buksēja” rīdzinieku uzbrukums, jo viņi guva vien divus vārtus. Tiesa, pēdējā laika neveiksmes gan nav maksājušas turnīra līderpozīciju, jo nestabilu sniegumu demonstrē arī tuvākā sekotāja “Riga”.

Jau sestdien RFS viesos Rīgas derbijā tiksies ar savu principiālo konkurenti.

Tāpat arī “Daugavpils” piedzīvo neveiksmīgu nogriezni. Vēl nesen piecās spēlēs tika izcīnītas četras uzvaras, bet tagad piedzīvoti trīs zaudējumi pēc kārtas. Daugavpilieši turnīra tabulā no trešās vietas noslīdējuši uz septīto pozīciju.

RFS komandā šosezon vienus vārtus guvis kotdivuārietis Sedriks Kuadio, kurš iepriekšējā sezonā tieši “Daugavpilij” palīdzēja uzvarēt pirmajā līgā un nodrošināt ceļazīmi uz virslīgu. Savukārt “Daugavpils” krāsas šosezon pārstāv no RFS izīrētie futbolisti – aizsargs Daniels Balodis un pussargs Maksims Toņiševs -, kuri šajā mačā nevarēja piedalīties.

Pirmajā aplī ar 1:0 uzvarēja RFS komanda, vārtus gūstot Artūram Zjuzinam, kuram gan traumas dēļ sezona, iespējams, ir beigusies.

Jau ziņots, ka šīs kārtas ievadā sestdien Jūrmalas “Spartaks” ar 1:0 pieveica “Metta” komandu, bet svētdien “Liepāja” ar tādu pašu rezultātu uzveica “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA) vienību un “Ventspils” arī ar 1:0 guva virsroku pār “Riga” futbolistiem. Šo kārtu izlaiž “Jelgavas” vienība.

Ar 14 spēlēs gūtiem 28 punktiem virslīgas vadībā šobrīd ir RFS, kam ar 25 punktiem 13 mačos seko “Riga” komanda, kamēr trešā ar 21 punktu 13 cīņās ir “Valmiera Glass”/ViA, bet ceturto vietu ar 20 punktiem 14 dueļos ieņem “Ventspils”. Piektā ar 19 punktiem 13 cīņās Jūrmalas “Spartaks”, kamēr sestā ar 17 punktiem 13 cīņās ir “Liepāja”. Tālāk ar 16 punktiem 13 dueļos seko “Daugavpils”, astoto vietu ar 13 punktiem ieņem “Jelgavas” futbolisti, kamēr turnīra tabulu ar desmit punktiem noslēdz “Metta”.

Kā zināms, šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa “Optibet”. Jaunais sadarbības līgums starp biedrību “Latvijas Futbola virslīga” un “Optibet Sporta bārs” noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Pirms iepriekšējās sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraida virslīgas mačus. Šajā sezonā futbola virslīgas spēles atgriezušās arī kanālā “Sportacentrs.com TV” un Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV 7).

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva “Riga” komanda, aiz sevis atstājot “Ventspils” vienību, bet trešā bija RFS.