RFS pieveic Jelgavu un izcīna ceturto uzvaru pēc kārtas

27/05/2018 19:14

Svētdien “SynotTip” futbola virslīgas desmitās kārtas spēlē turnīra līdere RFS ar rezultātu 2:0 (1:0) pretinieku laukumā apspēlēja “Jelgavu”, izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas.

RFS pārsvaru panāca jau pēc desmit nospēlētām minūtēm, kad pēc centrējuma pie “Jelgavas” vārtiem savā starpā nesapratās mājinieku aizsargs un vārtsargs, bet soda laukumā veiklākais bija Roberts Uldriķis, kurš ieguva bumbu savā rīcībā un sita to tukšos vārtos.

Pirmā puslaika turpinājumā RFS turpināja diktēt spēles tempu un pārliecinoši vairāk kontrolēja bumbu, tomēr pirmās 45 minūtes noslēdzās ar 1:0 viesu labā.

Otrajā puslaikā rīdziniekiem izdevās gūt vēl vienus vārtus, kad 68.minūtē pēc stūra sitiena bumbu ar galvu vārtos raidīja Maksims Marusičs. Jelgavnieki arī mača turpinājumā nespēja demonstrēt konkurētspējīgu sniegumu, un praktiski visu maču cerēja uz pretuzbrukumiem.

RFS turpināja dominēt un neatstāja izredzes savai pretiniecei, izcīnot drošu uzvaru, kas bija Rīgas komandas ceturtais panākums pēc kārtas.

Jelgavnieki līdz šai spēlei bija izcīnījuši divas uzvaras – pār iepriekšējo divu sezonu čempioni Jūrmalas “Spartaku” un pār šīs sezonas pastarīti “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” vienību -, kā arī nospēlējuši neizšķirti ar “Ventspils” un “Metta”/”Latvijas Universitāte” futbolistiem. Savukārt pārējos mačos tika ciesti pieci zaudējumi.

Savukārt RFS šobrīd ir četru uzvaru sērijā. Iepriekšējā mačā RFS spoži ar 2:1 pārspēja “Riga” komandu, kuras vārtos spēles kompensācijas laikā bumbu ieraidīja Uldriķis.

Pirmajā aplī abu komandu savstarpējā mačā pārliecinošu uzvaru ar 3:0 svinēja RFS.

Uz Baltijas kausa spēlēm Latvijas izlases jaunais galvenais treneris Miksu Pātelainens uzaicinājis sešus RFS futbolistus, līdz ar to Rīgas komandai būs lielākā pārstāvniecība valstsvienībā, kamēr “Jelgava” šoreiz palikusi bešā. No RFS futbolistiem uz izlasi izsaukti vārtsargs Kaspars Ikstens, aizsargi Kaspars Dubra, Roberts Savaļnieks (RFS šosezon spēlē kā pussargs) un Vjačeslavs Isajevs, kā arī pussargi Aleksandrs Fertovs un Gļebs Kļuškins.

Savukārt plkst.19 “Skonto” stadionā “Riga” komanda svētdien uzņems “Metta”/LU futbolistus.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 25 punktiem ir RFS, bet tuvākajai sekotājai “Ventspils” ir 22 punkti. Trešā ar 19 punktiem ir Jūrmalas “Spartaka” komanda, bet pirmo četrinieku ar 18 punktiem noslēdz “Liepāja”/”Mogo”.

Piektā ar 13 punktiem ir piektdien treneri atlaidusī “Riga”. Vēl astoņus punktus iekrājusi “Jelgava”, trīs punkti ir “Metta”/LU kontā, kamēr “Valmiera Glass”/ViA rēķinā ir viens punkts.

Šajā sezonā astoņas virslīgas komandas aizvadīs četrus apļus, tādējādi kopumā katra nospēlēs pa 28 mačiem. Sezona noslēgsies 10.novembrī.

Pirms šīs sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraidīs virslīgas mačus, kā arī katrā centrālajā kārtas mačā būs studija.

Iepriekšējā sezonā Jūrmalas “Spartaks” otro gadu pēc kārtas izcīnīja valsts čempionu titulu, aiz sevis atstājot “Liepāja”/”Mogo” vienību, kamēr trešā palika “Riga”.