RFS pretiniece UEFA KL “Fiorentina” Itālijas A sērijā nospēlē neizšķirti pret titulēto “Juventus”

03/09/2022 18:17
Florences

Latvijas čempiones RFS pirmā pretiniece UEFA Konferences līgas A grupā Florences “Fiorentina” sestdien savā laukumā spēlēja neizšķirti ar Turīnas “Juventus”. “Fiorentina” mājās spēli ar vienu no čempionāta favorītēm Turīnas “Juventus” beidza neizšķirti – 1:1 (1:1).

Devītajā minūtē Arkadiušs Miliks izvirzīja vadībā “Juventus”. 29.minūtē Kristians Kuams rezultātu izlīdzināja, bet 44.minūtē lielisku iespēju izvirzīties vadībā neizmantoja mājinieki, Lukam Jovičam nerealizējot 11 metru soda sitienu. Turnīra tabulā “Fiorentina” ar sešiem punktiem piecās spēlēs ieņem desmito vietu, bet “Juventus” ar deviņiem punktiem ir trešā.

Jau ziņots, ka RFS kļuva par vēsturē otro Latvijas komandu, kas iekļuvusi UEFA klubu sacensību grupu turnīrā. No Latvijas klubiem iepriekš tikai “Ventspils” bija spēlējusi Eiropas klubu sacensību grupu turnīrā. Kurzemnieki pirms 13 gadiem pēc UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas “play-off” kārtas nepārvarēšanas sezonu turpināja UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

RFS UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā divu maču summā cīnījās neizšķirti 2:2 ar Somijas klubu Helsinku HJK, bet zaudēja pēcspēles 11 metru sitienu sērijā un nonāca UEFA Konferences līgā, kur trešajā kvalifikācijas kārtā divu maču summā ar 4:2 guva virsroku pār Maltas čempioni Paolas “Hibernians”, bet “play-off” kārtā divu maču summā pārspēja “Linfield” no Ziemeļīrijas. Pirmajā spēlē Rīgā tika fiksēts neizšķirts 2:2, otrajā Belfāstā – 1:1, bet 11 metru soda sitienus labāk izpildīja rīdzinieki (4:2).

“Fiorentina” dalību kausā sāka “play-off” kārtā, kur divu spēļu summā ar 2:1 pieveica Enshedes “Twente” no Nīderlandes. Dalību Konferences līgas kvalifikācijas otrajā kārtā noslēdza Latvijas vicečempione “Valmiera” un “Liepāja”, bet trešo kārtu nepārvarēja “Riga”. UEFA Konferences līga ir Eiropā trešā līmeņa klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas. Maijā Tirānā par turnīra pirmo čempioni tika kronēta Itālijas komanda “AS Roma”. 2022./2023.gada sezonā fināls norisināsies Čehijas galvaspilsētā Prāgā.