RFS “saber” četras bumbas Valmieras vārtos

20/06/2020 21:57
RFS pret

Iepriekšējās sezonas vicečempione RFS sestdien svinēja uzvaru “Optibet” Latvijas futbola virslīgas otrās kārtas spēlē.

RFS viesos ar 4:0 (2:0) pārspēja “Valmieru”, sezonu turpinot nevainojami.

Rīdziniekiem šajā mačā nevarēja palīdzēt iepriekšējās sezonas virslīgas labākais vārtu guvējs Darko Lemajičs, kurš izmežģījis potīti, taču viņa prombūtne spēles gaitu neietekmēja. Tikmēr valmieriešiem bija jāiztiek bez komandas pirmā vārtsarga Vladislava Lazareva.

Spēles pirmais puslaiks ritēja bez bīstamiem momentiem līdz 29.minūtē nesen no “Riga” komandas iegūtais Tomislavs Šaričs panāca 1:0 RFS labā. Horvātu pussargs pretī vārtiem soda laukumā saņēma Vladislava Sorokina piespēli un trieca bumbu tīklā.

Tuvojoties pirmā puslaika beigām, 41.minūtē, RFS pussargs Emersons Santana Deuslesiānu ielauzās “Valmieras” soda laukumā un dubultoja rīdzinieku vārtsargu. Bumba pēc brazīlieši sitiena atsitās pret vārtu stabu un pārripoja pāri vārtu līnijai.

Otrajā puslaikā, 56.minūtē, Tomāšs Šimkovičs gar gala līniju un no asa leņķa raidīja bumbu mērķī – 3:0. Puslaika turpinājumā bija pa pāris bīstamiem momentiem abos laukuma galos, taču vārtus atkal guva viesi – 80.minūtē Sedriks Kuadio no tuvas distances panāca 4:0.

RFS bija pārbaudes spēļu čempione maijā un jūnijā, jo pirms čempionāta ar 2:0 apspēlēja čempioni “Riga”, ar 3:2 pārspēja “Valmieras” komandu, Šauļos ar 1:0 apspēlēja “Jelgavu” un savā laukumā stadionā “Arkādija” cīnījās neizšķirti 3:3 ar “Daugavpili”.

Pirmajā kārtā RFS mājās ar 1:0 pieveica “Ventspili”.

“Valmiera”, kas šosezon pirmoreiz komandas vēsturē spēlēs kādā no Eiropas kausu izcīņām, iepriekšējā sezonā finišējot ceturtajā vietā, sastāvu pamatā nokomplektēja jau līdz martam un pēdējās pārbaudes spēlēs pirms čempionāta “Valmiera” Igaunijas dienvidaustrumu pilsētā Elvā cīnījās 2:2 ar Jūrmalas “Spartaku” un Šauļos ar 2:3 piekāpās RFS.

Pirmajā kārtā valmierieši, kam sākuma grafiks padevies smags, viesos ar 0:2 atzina čempionvienības “Riga” pārākumu.

Iepriekšējā sezonā abu klubu duelī trīsreiz uzvarēja RFS, vienu – “Valmiera”. vārtu attiecība bija 6:2 rīdzinieku labā. Vēl vienu maču abas komandas aizvadīja Latvijas kausa izcīņā, RFS viesos svinot panākumu ar 2:1.

Jau ziņots, ka šīs kārtas pirmajā spēlē ‘Ventspils” savā laukumā ar 3:0 (1:0) uzveica virslīgas debitanti “Tukums 2000″/TSS, divus vārtus gūstot Kasparam Svārupam. Savukārt “Jelgava” savā laukumā ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja “Daugavpili”, viesiem bumbu raidot savos vārtos.

21.jūnijā savā starpā tiksies “Spartaks” – “Riga” un “Liepāja” – “Metta”.

Virslīgas sacensības norit bez skatītājiem, stingri ievērojot iepriekš izstrādātā sanitārā protokola prasības.

“Optibet” futbola virslīgas sezonai bija jāsākas 13.martā, bet dienu iepriekš tika paziņots, ka Latvijā ieviesīs ārkārtas situāciju. Vēl 12.martā tika pieļauts scenārijs, ka turnīra pirmās spēles tiks aizvadītas pie tukšām tribīnēm, bet situācija strauji mainījās, un nākamās dienas rītā virslīgas čempionāta sākums tika atcelts.

Ar 1.jūniju tika atļauti pilna kontakta treniņi.

Šajā sezonā virslīgā startēs desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Laukumos šogad dosies “Riga”, RFS, “Ventspils”, “Valmiera”, Jūrmalas “Spartaks”, “Liepāja”, “Jelgava”, “Daugavpils”, “Metta” un “Tukums 2000″/TSS.

Dalību Eirokausos nodrošina pirmo trīs vietu ieguvējas, kā arī vēl viena ceļazīme tiek izspēlēta Latvijas kausa izcīņā (ja kausa ieguvēja ir kāda no komandām, kas ieņem vietu labāko trijniekā virslīgā, tad ceturto Eirokausu ceļazīmi iegūs čempionāta ceturtās vietas īpašniece, kā tas pērn veiksmīgi izdevās valmieriešiem).

Šajā sezonā virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

Šobrīd plānots, ka četras no piecām kārtas spēlēm būs vērojamas kanālā “Sportacentrs.com TV”, bet viena – kanālā “Best4Sport TV”.

Jau otro sezonu turnīra ģenerālsponsors ir uzņēmumu grupa “Optibet”.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.