Ri. Bukarts par Girgensonu un Merzļikinu: Viņiem būtu jāpārstāv savu valsti

08/05/2023 16:24
Nokopēts
Rihards Bukarts

Latvijas izlases hokejists Rihards Bukarts sarunā raidījumā “Tavs Gājiens” izteicies par gaidāmo pasaules čempionātu, kā arī paudis savu viedokli par Nacionālās hokeja līgas (NHL) hokejistu atteikumiem valstsvienībai.

“Skaidrs, ka spiediens ir nedaudz lielāks,” par gaidāmo PČ Rīgā izteicās Bukarts. “Ekspektācijas ir daudz lielākas. Mēs mierīgi gatavojamies, bija laba atmosfēra pārbaudes spēlēs pret Šveici. Svarīgas uzvaras. Domāju, ka sākam vairāk saprast Harija ideju, kāds mums ir jāspēlē hokejs. Manuprāt, ka kvalitāte pēdējās divās pārbaudes spēlēs jau bija laba. Protams, ka ir vēl kur izanalizēt un pielikt mazos ķeksīšus, bet kopumā esam gatavi.”

Tāpat Bukartam tika jautāts viedoklis par to, ka NHL spēlētāji arī šogad ir atteikušies braukt pārstāvēt izlasi pasaules čempionātā. “Nevaru īsti būt viņu situācijās, jo viņi ir augstākas klases spēlētāji, ilgākas sezonas. Man nav līdz galam attaisnojošs iemesls pateikt to, ka grib gatavoties [nākamajai sezonai]. Droši vien, ka gribētu, lai viņi ir šeit [Girgensons un Merzļikins], jo viņi ir NHL un labākie spēlētāji. Žēl, ka viņu nav, bet viņiem būtu jābūt un jāpārstāv savu valsti.”

Pirmos divus hokeja sezonas mēnešus pavadot bez darba vietas, Bukarts savu sezonu klubā uzsāka vien novembrī – viņš parakstīja līgumu ar Austrijas atklātā čempionāta klubu Klāgenfurtas “EC-KAC”. 28 pamatturnīra mačos Bukarts sakrāja 25 (13+12) punktus, kamēr piecās “play-off” spēlēs viņam viens gols un divas rezultatīvas piespēles.

Bukartam vaicāja arī par viņa aizvadītās sezonas algu Klāgenfurtes vienībā. “Nopelnīju tikpat, cik pagājušajā sezonā KHL, tikai par diviem mēnešiem mazāk,” atklāja hokejists. “100 tūkstoši? Nē, bet ar bonusiem gandrīz. Man bija mazāk mēnešu, jo izlaidu augustu, septembri, oktobri. Šobrīd ar aģentu vēl skatāmies [par nākamo sezonu]. Ir šādas, tādas citas idejas, bet kopumā gribētu palikt un tas ir galvenais.”

Bez vēl viena NHL spēlējošā latvieša – arī Girgensons nepievienosies izlasei

Merzļikins šogad izlasei nepalīdzēs

TOP notikumi
1
X
2
1.66
4.66
4.97
4.5
3.9
1.72
3.64
3.85
2.06
1.26
6.5
9.75
1.26
5.75
11.5
4.57
3.84
1.85
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām