Ri. Bukarts par Jeļisejeva un Kalniņa pievienošanos KHL klubiem: Visi grib sev dzīvē radīt finansiālu stabilitāti

02/08/2022 23:27
Nokopēts
Rihards Bukarts

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Rihards Bukarts raidījumā “Pa pāris kausiem” stāstīja par savām dzīves un karjeras gaitām, kā arī pauda savu viedokli par hokejā notiekošo.

Iepriekšējo sezonā Bukarts spēlēja Vladivostokas “Admiral” rindās. Pēc pāragrās sezonas beigām, kad Kontinentālā hokeja līga pārtrauca regulāro čempionātu, viņš klubu neatrada. 26 gadus vecais hokejists joprojām ir brīvais aģents.

Konkrētu piedāvājumu [no KHL] nav. Uz Krieviju pats tagad arī nefokusējos, tomēr redzējām publisko reakciju no Latvijas – Miks [Indrašis] tika nopelts. Ja man būs piedāvājumi, es viņus izskatīšu, taču konkrētus piedāvājumus saņēmis neesmu. Pats uz Krieviju došos varbūt tikai tādā gadījumā, ja pavisam vispār nebūs citu iespēju. Iespējas jau ir, nav tā, ka sēžu un gaidu. Negribas “nopsihot” un parakstīt sliktāku līgumu pāragri,” teica hokejists.

Bukarts atklāja, ka KHL saņemt var trīs ar pusi līdz piecas reizes vairāk nekā citās Eiropas līgās. “Man ir ģimene, visi grib pelnīt naudu, un jāsaprot, ka mūsu [latviešu] pieprasījums Eiropas tirgū nav tik liels. Ja nemaldos, no izlases šī gada pasaules čempionātā bez kluba ir septiņi, astoņi spēlētāji. Piedāvājumi viņiem ir, taču ne tādi, kas būtu piesaistoši – visi vēlas spēlēt pēc iespējas augstākā līmenī, saņemot pēc iespējas lielāku atalgojumu. Nevaru nosodīt Koļu [Nikolaju Jeļisejevu] un Jāni Kalniņu, viņiem ir ģimene, Koļam divi bērni, Jānim viens. Janka vispār pirms pieciem gadiem spēlēja Ungārijā. Visi grib sev dzīvē radīt finansiālu stabilitāti,” sacīja Bukarts.

Latvijas uzbrucējs tāpat atzina, ka augstvērtīgus piedāvājumus Latvijas hokejistiem nav viegli saņemt. “Piemēram, tikt Šveicē ir gandrīz neiespējami leģionāru kvotu dēļ. Arī jāsaprot tas, ka hokejā sākumā visu tirgu paņem kanādieši un amerikāņi, pēc tam iet zviedri, somi, un tagad jau latviešiem priekšā vācieši, dāņi, pat norvēģi dažos gadījumos, un tad esam mēs,” secināja Bukarts.

Vladivostokā iepriekšējā sezonā Rihards Bukarts aizvadīja 25 mačus, kuros izcēlās ar deviņiem rezultativitātes punktiem (6+3). 2020./2021. gada sezonā Rihards Bukarts pārstāvēja Rīgas “Dinamo”. 33 spēlēs viņam 11 vārtu guvumi, sešas piespēles un negatīvs lietderības koeficients -10.  Pirms tam Bukarts jaunākais divas sezonas nospēlēja Vācijā, savukārt 2017./2018. gada sezonu viņš sāka Čehijas klubā Zlinas “Aukro Berani”, turpināja Rīgas “Dinamo”, bet noslēdza Berlines “Eisbaren”. Tāpat uzbrucējam ir pieredze Rietumu hokeja līgā (WHL), Amerikas hokeja līgā (AHL) un Austrumu krasta hokeja līgā (ECHL).

 

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
3.3
3.4
2.15
1.53
4.1
6.25
2.85
3.1
2.6
1.53
3.75
5.75
2.9
3.3
2.4
1.9
3.6
3.9
1.36
4.33
6.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām