Ri. Bukarts: Pie Hārtlija bija bail spēlēt ar ripu, bet Vītoliņš mums iedeva brīvību

05/06/2023 22:09
Nokopēts
Rihards Bukarts

Latvijas hokeja izlases spēlētājs Rihards Bukarts sarunā Latvijas Radio raidījumā “Piespēle” salīdzināja spēles stilus pie šī brīža valstsvienības galvenā trenera Harija Vītoliņa un iepriekšējā komandas stūrmaņa Boba Hārtlija vadībā.

“Haris arī tik daudz neaizraujas ar video, kas man personīgi baigi traumēja pie Boba [Hārtlija],” atzina Bukarts. “Video bija minimāli, jo plus mīnus katrs spēlētājs jau pats zina, kur viņš kļūdās. Pie Boba bija savādāk, jo viņš konkrēti radīja spiedienu uz tām kļūdām un pēc tam, kad tu dabū ripu, tad ir bailes ar ripu spēlēt. Tad pazūd spēlētāja labie instinkti un bija nedaudz bail kļūdīties vidējā vai uzbrukuma zonā. Harijs mūs mazliet atbrīvoja un iedeva brīvību.”

“Negribu salīdzināt Hari ar Bobu, bet nevienu neaizskarot, ja Bobam 80% no treniņa laika bija par to, kā mēs spēlēsim bez ripas, tad Harim 80% ir kā spēlēsim ar ripu,” atklāja Vītoliņa asistents Artis Ābols.

“Viennozīmīgi jāpasaka Bobam liels paldies, jo tas ieguldījums, ko viņš deva…,” izteicās Bukarts. “Viņš man uzrakstīja īsziņu un nekad negaidīju, ka man viņš kaut ko tādu uzrakstīs. Viņš saka, ka mana spēle ir tik ļoti labāka palikusi un pieņemu gudrus lēmumus. Tas bija forši no viņa to sagaidīt, jo viņš arī skatījās un to, ko viņš mums ir devis aizsardzības zonā ir daudz palīdzējis.”

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām