Ri. Bukarts tiek pie pirmā punkta Čehijā un realizē izšķirošo “bullīti”

23/01/2024 22:06
Rihards Bukarts

Čehija

Šovakar Čehijas ekstralīgas spēlē brāļu Bukartu pārstāvētā Vītkovices “Ridera” pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 4:3 pārspēja Ralfu Freibergu un Hradeckrāloves “Mountfield”.

Pie punktiem no latviešu hokejistiem tika tikai Rihards Bukarts, kurš rezultatīvi asistēja pirmajos gūtajos vārtos, nopelnot savu pirmo “Ridera” komandā. Tāpat Latvijas izlases uzbrucējs realizēja izšķirošo pēcspēles metienu, nodrošinot komandai panākumu. Tikmēr Freibergs un Roberts Bukarts ar rezultatīvām darbībām neizcēlās.

Vēl vienā duelī ar vārtu guvumu atzīmējās Jānis Jaks, kad viņa un Kristapa Zīles pārstāvētā Litvīnovas “Verva” ar 4:1 apspēlēja “Olomouc” hokejistus. Savukārt Kladno “Rytiri” ar Mareku Mitenu vārtos ar 1:4 piekāpās “Karlovy Vary” klubam. Eduards Tralmaks šajā mačā punktus neiekrāja, bet Mitens tika galā ar 29 no 32 pretinieku metieniem, jo pēdējo ripu uzvarētāji raidīja jau tukšos vārtos.

Šveice

Uzvaras Šveices augstākās hokeja līgas (NL) spēlēs otrdien izcīnīja Latvijas uzbrucēju Rūdolfa Balcera un Oskara Lapinska pārstāvētās vienības. Balcera komanda Cīrihes “Lions” savā laukumā ar 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) pieveica Rapersvīles-Jonas “Lakers”. Latviešu uzbrucējs laukumā bija 17 minūtes un 28 sekundes, no kurām minūti un 50 sekundes spēlēja vairākumā. Viņa kontā divi metieni pa vārtiem un neitrāls lietderības koeficients.

Tikmēr Lapinska pārstāvētā Langnavas “Tigers” savā laukumā ar 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) pieveica “Ajoie” hokejistus. Lapinskis laukumā pavadīja 12 minūtes, būtiskākajos statistikas rādītājos neizceļoties.

Savukārt zaudējumu otrdien piedzīvoja vārtsarga Ivara Punnenova un uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā “Lausanne”, kas savā laukumā ar 5:6 (1:3, 2:1, 2:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā atzina “Davos” pārākumu. Punnenovs šajā mačā nepiedalījās, jo izīrēts otrās līgas klubam “Martigny”, bet Ķēniņš laukumā bija 12 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -2. Vēl vienā mačā “Lugano” bez Latvijas uzbrucēja Roberta Cjunska sastāvā savā laukumā ar 2:5 (1:0, 1:3, 1:2) zaudēja Ženēvas “Servette” hokejistiem.

Kopvērtējumā “Lions” ar 83 punktiem 40 mačos atrodas līderpozīcijā, “Lausanne” ar 69 punktiem ieņem ceturto vietu, “Lugano” ar 64 punktiem 41 mačā ir piektie, bet “Tigers” 41 spēlē tikuši pie 51 punkta un atrodas 11.vietā 14 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par Šveices čempioni kļuva Ženēvas “Servette”, kas finālsērijā ar 4-3 pieveica “Biel-Bienne”