“Rīga” 3×3 basketbola komanda sasniedz “Masters” pasaules tūres posma 1/4 finālu

04/09/2021 19:05

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga” ar Kārli Paulu Lasmani, Nauri Miezi, Agni Čavaru un Artūru Strēlnieku ierindā sestdien Kanādā svinēja divus panākumus Pasaules tūres Monreālas “Masters” posma grupu turnīrā un kvalificējās ceturtdaļfinālam. Turnīra favorīti “Rīga” A grupas pirmajā mačā ar 21:15 uzvarēja mājiniekus “Winnipeg” (9.).

Uzvaru ar desmit punktiem un piecām atlēkušajām bumbām sekmēja Kārlis Pauls Lasmanis, pieci punkti un četras bumbas zem groziem Artūram Strēlniekam, Nauris Miezis pievienoja četrus punktus un tikpat atlēkušās bumbas, kamēr Agnis Čavars iekrāja divus punktus un septiņas bumbas zem groziem.

Pēc tam rīdzinieki ar 21:16 uzvarēja Lietuvas klubu “Raudondvaris Tauras” (8.). Deviņi punkti un trīs atlēkušās bumbas Lasmanim, septiņi punkti Miezim, četrus punktus pievienoja Strēlnieks, bet Čavars izcēlās ar vienu punktu un trim bumbām zem groziem.

Svētdien ceturtdaļfinālā “Rīga” tiksies ar C apakšgrupas otrās vietas ieguvēju. Šajā grupā spēlē divas ASV un viena Nīderlandes komanda. Potītes savainojumu, kas gūts Tokijas olimpisko spēļu zelta mačā, turpina dziedēt Edgars Krūmiņš.

Aizpagājušajā trešdienā “Rīga” Latvijā “Challenger” turnīrā “Ghetto Basket Riga” piedzīvoja zaudējumu finālā, bet četras dienas vēlāk sasniedza arī Debrecenas “Masters” posma finālu. Lozannas “Masters” posmā latvieši nepārvarēja ceturtdaļfinālu, kas viņiem bija pirmās sacensības pēc triumfa Tokijas olimpiskajās spēlēs, ieņemot piekto vietu. Sezonas pirmajā “Masters” turnīrā martā “Rīga” ieņēma ceturto vietu aiz “Amsterdam”, “Novi Sad” un “Liman”. Pēc posma Monreālā vēl viens Pasaules tūres “Masters” turnīrs 18. un 19.septembrī paredzēts Prāgā.