“Rīga” 3×3 basketbola komanda izstājas Pasaules tūres pirmā posma pusfinālā

27/03/2021 18:35

“Rīgas” 3×3 basketbola komanda sestdien Kataras galvaspilsētā Dohā pusfinālā zaudēja “Novi Sad” vienībai un Pasaules tūres pirmā posma sacensību finālā neiekļuva. Pusfinālā “Rīga” ar 16:21 zaudēja labi pazīstamās Serbijas vienības “Novi Sad” jaunajam sastāvam.

Līdzīgā cīņas sākumā serbi sekmīgi provocēja piezīmju piešķiršanu Latvijas basketbolistiem. Tomēr “Novi Sad” ieguva 7:4 pārsvaru. Pēc tam trīspunktu metienu apmaiņā rīdzinieki pietuvojās -12:13. Fantastisku trīspunktnieku, izprovocējot piezīmi Lasmanim, iemeta pretinieku ceturtais numurs Dušans Bulats – 19:16, mirkli vēlāk ar diviem soda metieniem pieliekot punktu mačam.

Lasmanis šajā cīņā guva piecus punktus, pa četriem Naura Mieža un Edgara Krūmiņa kontā, bet trīs punkti tika Agnim Čavaram. Pretiniekiem pa septiņiem punktiem sakrāja Buluts un Strahinja Miloševičs.

Jau ziņots, ka sestdien “Rīgas” 3×3 basketbola komanda uzvaru pār Austrijas vienību iekļuva Pasaules tūres pirmā posma sacensību pusfinālā. “Rīga” ceturtdaļfinālā pagarinājumā ar 18:16 (16:16) pārspēja “Graz”.

Pēc līdzīga sākuma latvieši panāca pārsvaru ar 8:4. Turpinājumā pretinieki rezultātā tuvojās, nepilnas divas minūtes pirms mača beigām panākot 13:13. Pēdējā minūtē divreiz bumbu pārķēra Agnis Čavars, taču viņš arī pārkāpa noteikumus tālmetienā 8,2 sekundes pirms mača beigām. Austrieši panāca neizšķirtu – 16:16, sekmējot pagarinājuma sākšanos. Kārlis Lasmanis realizēja tikai pirmo no diviem soda metieniem, taču perfekta Naura Mieža piespēle zem groza beidzās ar Lasmaņa gūto grozu – 18:16. Lasmanis guva astoņus, Edgars Krūmiņš septiņus un Miezis trīs punktus.

Pēc mača FIBA kanālā tiešraidē Miezis atzīmēja, ka gan piektdien bija grūti, taču izdevās izcīnīt vienu uzvaru, ar ko pietika ceturtdaļfināla sasniegšanai, gan šodien izdevās uzvarēt. Pusfinālā šodien jātiekas ar labi pazīstamo Serbijas vienību “Novi Sad”.

Jau ziņots, ka piektdien Latvijas basketbolisti B grupas turnīra spēlē ar 21:20 pārspēja “Edmonton” komandu no Kanādas, bet ar 17:18 piekāpās Nīderlandes “Amsterdam”, grupā ieņemot otro vietu triju komandu konkurencē un kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

“Rīga” uz Kataru devusies iespējami labākajā sastāvā – Naurim Miezim, Lasmanim un Agnim Čavaram atkal pievienojies Edgars Krūmiņš, kuru pirms divām nedēļām Sanktpēterburgā notikušajā turnīrā aizstāja Artūrs Strēlnieks.

Pasaules tūres pirmajā posmā piedalās faktiski visas iepriekšējās sezonas favorītu komandas, ieskaitot pasaules ranga līdervienību no Serbijas “Liman”, kas izlikta ar pirmo numuru. Seko “Rīga”, Serbijas “Ub”, kā arī divas ASV komandas – “NY Harlem” un “Princeton”.

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) apstiprinātajā Pasaules tūres kalendārā patlaban vēl ir tikai viens turnīrs Ungārijas pilsētā Debrecenā, kas notiks augusta beigās. Neoficiāli zināms, ka notiek pārrunas ar potenciālajiem posmu rīkotājiem, bet pagaidām Latvijas basketbolistu gatavošanās plānā ietvertas tikai oficiāli apstiprinātas sacensības. Pēc atgriešanās no Dohas paredzēta līdzdalība turnīrā Sanktpēterburgā, pēc tam treniņi un pārbaudes spēles Spānijā.

Jau ziņots, ka marta otrajā nedēļā Latvijas spēcīgākā 3×3 basketbola komanda “Rīga” Sanktpēterburgā izcīnīja uzvaru Vienotās Eiropas līgas sacensību pirmajā posmā. “Rīga” ar Čavaru, Strēlnieku, Lasmani un Miezi sastāvā finālā ar 21:16 apspēlēja vietējo komandu “Tri Zvjozdočki”, kuru reiz jau bija pārspējusi grupu turnīrā.

Pasaules tūres sacensības 3×3 basketbolā Dohā notiek tikai trīs mēnešus pēc iepriekšējās sezonas beigām. Pērn decembrī Saūda Arābijas pilsētā Džidā “Rīga” komanda tika kronēta par 3×3 Pasaules tūres spēcīgāko komandu. 2017.gada 9.jūnijā 3×3 basketbols tika iekļauts olimpisko spēļu programmā, sākot ar Tokijas spēlēm.