“Rīga” 3×3 basketbola komanda nepārvar ceturtdaļfinālu “Masters” posmā Prāgā

19/09/2021 14:10
3x3 basketbola komanda

Latvijas 3×3 basketbola vienība “Rīga” ar Kārli Paulu Lasmani, Guntaru Strāķi, Agni Čavaru un Artūru Strēlnieku ierindā svētdien cieta zaudējumu Pasaules tūres “Masters” posma ceturtdaļfinālā. Rīdzinieki piekāpās Lietuvas vienībai “Utena” ar rezultātu 18:20 un neiekļuva pusfinālā.

Spēles sākumā Rīgas vienībai izdevās gūt četru punktu pārsvaru (7:3), taču Lietuvas basketbolisti, atspēlējot zaudētos punktus, vairs neļāva Latvijas vienībai izvirzīties vadībā.  “Utena” veica 11:1 izrāvienu, panākot rezultātu 8:14.  Turpinājumā “Rīga” spēja atspēlēt sešu punktu deficītu un vēlāk panāca neizšķirtu 18:18, taču spēles iznākumu noteica Strēlnieka piezīme 0,8 sekundes līdz spēles beigām. Tā kā bija sasniegta piezīmju norma, lietuviešiem bija iespēja mest divus soda metienus. Igns Razutis realizēja abus soda metienus un ieveda lietuviešus pusfinālā.

Zaudējumā septiņus punktus guva Lasmanis un Strēlnieks, kurš izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas. Trīs punkti un astoņas atlēkušās bumbas Čavaram, bet viens punkts un viena atlēkusī bumba Strāķim.  Rīgas vienība turnīrā tika izlikta ar otro numuru un iesāka to ar divām uzvarām apakšgrupas spēlēs. Lietuvas komanda izsēta ar piekto numuru.

Tikmēr pirmo uzvaru Pasaules tūrē Saūda Arābijai sarūpēja ar astoto numuru izsēta “Jeddah”, kas finālā ar 20:15 pārspēja spēcīgo Serbijas vienību “Liman” (1.). “Jeddah” rindās gan nav neviena Saūda Arābijas basketbolista, vienības sastāvu veidojot Francijas, Lietuvas, Slovēnijas un Serbijas spēlētājiem.

Pirms divām nedēļām “Rīga” Kanādā cieta zaudējumu Pasaules tūres Monreālas “Masters” posma ceturtdaļfinālā, ierindojoties piektajā vietā. Šosezon olimpiskie čempioni Pasaules tūrē labāko rezultātu sasniedza Debrecenā, kur izcīnīja otro vietu. Olimpiskā čempiona Naura Mieža vietā šajā turnīrā spēlēja Strāķis, bet Tokijā savainojumu guvušo Edgaru Krūmiņu joprojām aizstāj Strēlnieks. Nākamais “Masters” turnīrs notiks 29. un 30.oktobrī Abū Dabī.