Lasmaņa tālmetiens mača galotnē ļauj “Riga” triumfēt Pasaules tūres posmā Dohā

21/11/2020 20:01

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Riga” ar Nauri Miezi, Kārli Lasmani, Angi Čavaru un Edgaru Krūmiņu sastāvā sestdien Dohā izcīnīja uzvaru Pasaules tūres posma finālā

Ar otro numuru izliktā “Riga” finālā ar 21:20 uzvarēja Serbijas komandu “Liman”, kas bija šī turnīra favorīte.

Lasmanis finālā izcēlās ar 11 punktiem, pa četriem Krūmiņam un Čavaram, bet Mieža rēķinā divi punkti.

Trīs minūtes līdz mača beigām “Riga” bija iedzinējos ar 17:20, bet Krūmiņa viens no diviem iemestajiem soda metieniem panāca 18:20. Pretinieki īsi pēc tam neiemeta tālmetienu, bet Krūmiņš guva punktu no groza apakšas. Brīdi vēlāk “Riga” neizdevās izraut uzvaru ar tālmetienu, taču atlēkusī bumba vēlreiz nonāca latviešu īpašumā. Lasmaņa lēmums mest tālmetienu “Riga” atnesa uzvaru Dohā.

“Riga” sestdien ceturtdaļfinālā ar 21:7 uzvarēja “Bielefeld” vienību no Vācijas.  Deviņus punktus ceturtdaļfināla duelī guva Lasmanis, Miezim pieci punkti, Krūmiņam četri, bet Čavars iekrāja trīs punktus.

Tikmēr pusfinālā “Riga” ar 21:13 uzvarēja Lietuvas vienību Utenas “Uniclub”, kurai piešķirts 14.numurs. Pusfinālā rezultatīvākais ar desmit punktiem bija Krūmiņš, Miezis iemeta sešus punktus, kamēr Lasmanis un Čavars nopelnīja attiecīgi četrus un vienu punktu.

Jau ziņots, ka “Riga” piektdien B grupas pirmajā spēlē ar rezultātu 21:15 pārspēja Japānas vienību “Yoyogi”, kas izsēta ar 13.numuru, bet otrajā mačā latvieši ar rezultātu 22:15 guva virsroku pār Saūda Arābijas vienību “Jeddah”, kas saņēmusi septīto numuru.

Finālturnīrs Saūda Arābijas pilsētā Džidā norisināsies 11. un 12.decembrī, un tajā piedalīsies 12 labākās komandas pēc FIBA Pasaules tūres ranga.

Covid-19 pandēmijas ietekmētajā sezonā Pasaules tūrē ir tikai piecas sacensības. No tām trīs augustā un septembrī notika Debrecenā, kur vienā no posmiem “Riga” svinēja uzvaru, bet pārējos divos apstājās pusfinālā un ceturtdaļfinālā.