“Rīga” 3×3 basketbola komanda Pasaules tūres posmu Prāgā uzsāk ar uzvaru grupā

18/09/2021 19:22

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga” ar Kārli Paulu Lasmani, Guntaru Strāķi, Agni Čavaru un Artūru Strēlnieku ierindā sestdien Čehijā svinēja divus panākumus Pasaules tūres Prāgas “Masters” posmā un uzvarēja savā grupā, iekļūstot izslēgšanas spēlēs. Turnīrā ar otro numuru izliktā “Rīga” B grupas pirmajā mačā ar 21:14 uzvarēja Krievijas komandu “Runa” (10.).

Pēc līdzīga sākuma latvieši guva četrus punktus pēc kārtas, no kuriem trīs bija no soda metienu līnijas, panākot 6:3. Turpinājumā “Rīga” palielināja pārsvaru, maču minūti un 11 sekundes pirms spēles laika beigām uzvarot pēc diviem Lasmaņa soda metieniem. Uzvaru ar 11 punktiem un trim atlēkušajām bumbām sekmēja Lasmanis, seši punkti, četras bumbas zem groziem un trīs rezultatīvas piespēles Čavaram, trīs punkti Strēlniekam, bet viens – Strāķim.

Pretinieku rindās ar septiņiem punktiem, taču arī četrām kļūdām izcēlās Pāvels Aļeksijevičs. Grupas otrajā spēlē Latvijas komanda ar 21:19 pieveica Serbijas klubu “Pirot” (7.). Spēkos līdzīgu pretinieku cīņa beidzās 48,8 sekundes pirms spēles laika beigām, kad ar viltīgu manevru zem groza tika Strēlnieks, gūstot izšķirošo grozu. Arī šoreiz rezultatīvākais ar astoņiem punktiem un trim atlēkušajām bumbām bija Lasmanis. Pieci punkti un piecas zem groziem izcīnītas bumbas Čavaram, bet pa četriem punktiem sakrāja Strēlnieks, kuram tika arī deviņas atlēkušās bumbas, un Strāķis.

Pretinieku rindās septiņus punktus guva Bogdans Dragovičs, sešus – Lazars Rašičs. Svētdien ceturtdaļfinālā “Rīga” tiksies ar D grupas otro komandu. Šajā grupā spēlē Beļģijas “Antwerp” (4.), Čehijas “Humpolec” (15.) un “Utena” no Lietuvas (5.). Sezonas pirmajā “Masters” turnīrā martā “Rīga” ieņēma ceturto vietu aiz “Amsterdam”, “Novi Sad” un “Liman”.

Lozannas “Masters” posmā, kas latviešiem bija pirmās sacensības pēc triumfa Tokijas olimpiskajās spēlēs, viņi nepārvarēja ceturtdaļfinālu, ieņemot piekto vietu. Latvijas “Challenger” turnīrā “Ghetto Basket Riga” “Rīga” piedzīvoja zaudējumu finālā, bet četras dienas vēlāk sasniedza arī Debrecenas “Masters” posma finālu. Pirms divām nedēļām “Rīga” Kanādā cieta zaudējumu Pasaules tūres Monreālas “Masters” posma ceturtdaļfinālā, ierindojoties piektajā vietā. Nākamais “Masters” turnīrs notiks 29. un 30.oktobrī Abū Dabī.