“Rīga” 3×3 turnīra Prāgā sāk ar nervozu uzvaru

30/07/2022 18:51
Latvijas 3x3 basketbola izlase

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga”, kuras sastāvā ir Nauris Miezis, Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš un Artūrs Ausējs, sestdien Prāgā izcīnīja uzvaru Pasaules tūres “Masters” turnīra pirmajā spēlē. “Rīga”, kas turnīrā izsēta ar trešo numuru, C grupas pirmajā spēlē ar rezultātu 22:18 pārspēja “Hamburg” no Vācijas (11.).

Latvijas komanda vadībā nostiprinājās vien pēc Ausēja tālmetiena, kad viņš no rezultāta 15:15 panāca 17:15. Olainietis realizēja arī uzvaru nesošo tālmetienu, panākot 22:18. Ausējs atzīmējās ar 13 punktiem, 12 no tiem gūstot aiz perimetra, Krūmiņam bija pieci punkti, Miezim trīs, bet Čavaram – viens punkts un desmit atlēkušās bumbas.

Vēlāk Latvijas 3×3 basketbolisti cīnījās ar Lietuvas komandu “Marijampole” (6.) un uzvarēja ar 17:16, kas komandai ļāva iekļūt ceturtdaļfinālā. Otrajā spēlē uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešamas visas desmit minūtes. Pēdējo reizi latviešiem vadību deva Miezis, kurš 20 sekundes pirms beigām pēc caurgājiena panāca 17:16. Arī otrajā mačā rezultatīvākais bija Ausējs, kurš guva sešus punktus, visus ar tālmetieniem. Pa četriem punktiem bija Miezim un Krūmiņam, bet trīs punktus guva Čavars.

Līdz vasaras beigām “Rīga” FIBA turnīros piedalās bez Kārļa Paula Lasmaņa, kurš šobrīd spēlē ASV profesionālajā strītbola līgā “Big3”. “Rīgai” starptautiskā sezona sākās FIBA Pasaules tūres atklāšanas posmā Uconomijā, Japānā, kur Miezis, Artūrs Strēlnieks un Čavars trijos mačos izcīnīja vienu uzvaru, ierindojoties septītajā vietā. Pēc tam “Rīga”, spēlējot dažādos sastāvos, piedalījās “Challenger” sērijas turnīros ierindojoties sestajā vietā Novi Sadā, piektajā vietā Bordo un septītajā vietā Lipikā.