“Riga” divreiz atspēlējas un lieliskā mačā iekļūst UEFA EL “play-off” kārtā

15/08/2019 20:53

Latvijas čempione futbolā “Riga” ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas atbildes mačā viesos cīnījās neizšķirti 2:2 (0:1) ar Somijas čempioni Helsinku HJK.

Pirmā puslaika sākumā rīdzinieki nonāca iedzinējos, kad pēc neveiksmīga 11 metru soda sitiena pie atlēkušās bumbas tika Peteri Fosels.

Otrajā puslaikā pēc Oļega Laizāna lieliskas piespēles gar vārtiem bumbu tīklā sita Romans Debelko. 69. minūtē pēc stūra sitiena mājinieki izlīdzināja rezultātu, bet 80. minūtē Debelko pēc atkārtota sitiena izlīdzināja rezultātu.

Divu spēļu summā Latvijas komanda cīnījās neizšķirti 3:3 (1:1), taču “Riga” iekļuva nākamajā kārtā pateicoties vairāk gūtajiem vārtiem izbraukumā, kas ir vēsturisks panākums.

Jau ziņojām, ka pagājušajā nedēļā Rīgā mačs noslēdzās neizšķirti 1:1.

“Riga” nākamajā kārtā būs jācīnās ar UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas trešās kārtas zaudētāju Dānijas čempioni “Copenhagen”, kura divu spēļu summā ar 2:3 piekāpās Belgradas “Crvena Zvezda” no Serbijas.

Iepriekš “Riga” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā pirmajā mačā viesos ar 2:3 zaudēja Polijas čempioniem Glivices “Piast”, bet nedēļu vēlāk atbildes spēlē izcīnīta uzvara ar 2:1, kas divu spēļu summā viesos vairāk gūto vārtu dēļ, ļāva kvalificēties nākamajai kārtai.

Vēl pirms tam Latvijas čempione UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā savā debijā nespēja gūt vārtus pret Īrijas čempioniem “Dundalk” un divu spēļu summā piedzīvoja neveiksmi “pendelēs”.