“Riga” futbola Virslīgas mačā apspēlē “Metta”/LU

15/03/2019 20:06

Pagājušās sezonas Latvijas futbola virslīgas čempione “Riga” piektdien “Optibet” virslīgas otrās kārtas pirmajā mačā viesos ar rezultātu 2:1 (1:1) pārspēja “Metta”/”Latvijas Universitāte” (LU) komandu.

“Riga” rindās vārtus guva Vladislavs Fjodorovs un Tomislavs Šaričs, kuriem asistēja Artūrs Karašausks, bet mājiniekiem precīzi sita Tamirlans Džamalutdinovs.

Pirmie šajā mačā vārtus guva “Metta”/LU futbolisti, 21.minūtē ar precīzu soda sitienu no 18 metriem izceļoties Džamalutdinovam, kura sistā bumba caururba “Riga” sieniņu un ielidoja tīklā. Tiesa, piecas minūtes pirms pirmā puslaika beigām bijušais “Metta”/LU futbolists Fjodorovs pēc Karašauska piespēles no tuvas distances izlīdzināja rezultātu.

Otrā puslaika sākumā viesi centās izvirzīties vadībā, kas 59.minūtē vainagojās ar panākumu – kritienā no vārtu priekšas precīzs bija Šaričs, kuram asistēja Karašausks. Atlikušajā pusstundā mājinieki nespēja atspēlēties, “Riga” futbolistiem svinot uzvaru ar 2:1.

“Riga” virslīgas sezonu iesāka ar 1:0 uzvaru izbraukumā pār “Jelgavu”, vienīgos vārtus gūstot no Jūrmalas “Spartaka” pārnākušajam Aleksejam Višņakovam. Savukārt “Metta”/LU Daugavpilī ar minimālu rezultātu 0:1 cieta zaudējumu vietējai “Daugavpils” komandai.

Pagājušās sezonas septītās vietas ieguvēja “Metta”/LU iepriekšējā sezonā cieta zaudējumus visās četrās savstarpējās spēlēs, gūstot tikai vienus vārtus.

“Riga” nedēļu pirms turnīra sākuma palika bez galvenā trenera, jo negaidīti amatu pameta portugālis Luīšs Pimenta, kura pienākumus šobrīd pārņēmis Mihails Koņevs.

Pagājušās sezonas čempionei un kausa ieguvējai “Riga” šosezon pievienojušies uzbrucēji Artūrs Karašausks un Vladislavs Fjodorovs, vārtsargs Maksims Uvarenko, kā arī pussargi Ritvars Rugins un Aleksejs Višņakovs. No ārvalstu futbolistiem ievērības cienīgs CV ir franču uzbrucējam Kevinam Berigo, kurš Francijas augstākajā līgā aizvadījis 169 spēles.

Tikmēr “Metta”/LU starpsezonā zaudēja savus vadošos spēkus uzbrukumā Fjodorovu, Ņikitu Ivanovu un Eduardu Emsi, bet saglabājusi tādus pieredzējušus futbolistus kā vārtsargs Dāvis Ošs, aizsargs Kirils Ševeļovs un pussargs Rendijs Šibass.

Otrās kārtas turpinājumā sestdien Jūrmalas “Spartaks” savā laukumā spēkosies ar RFS, bet “Jelgava” mājās cīnīsies ar “Ventspili”, savukārt svētdien būs “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Daugavpils” duelis. Otro kārtu izlaiž “Liepājas” futbolisti.

Otrā kārtā būs noslēdzošā pirms izlašu pārtraukuma.

Pēc piektdienas spēles par čempionāta līderi kļuvusi “Riga”, kuras kontā ir seši punkti, bet tai ar trim punktiem seko RFS, “Ventspils” un “Daugavpils”.

Kā zināms, tad šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena komanda izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa “Optibet”. Jaunais sadarbības līgums starp biedrību “Latvijas Futbola virslīga” un “Optibet Sporta bārs” noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Pirms iepriekšējās sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraida virslīgas mačus.

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva “Riga” komanda, aiz sevis atstājot “Ventspils” vienību, bet trešā bija RFS.