“Riga” futbolisti panāk kopvērtējuma līderi RFS

18/05/2019 21:06

Pagājušās sezonas čempione “Riga” sestdien pēc uzvaras Daugavpilī panāca “Optibet” Latvijas futbola virslīgas kopvērtējuma līderi RFS, kamēr “Ventspils” neuzvarēto spēļu sērija turpinās.

“Riga” futbolisti sestdien izbraukumā pārliecinoši ar 3:0 (2:0) uzvarēja “Daugavpili”.

Rīdzinieki maču sāka apņēmīgi un centās apdraudēt mājinieku vārtus, kas devītajā minūtē vainagojās panākumiem – pēc Kamila Bilinska sitiena ar galvu bumba atsitās pret vārtu pārliktni, bet pirmais pie bumbas bija Žoels Bopesū, kurš atklāja cīņas rezultātu. Savukārt 18.minūtē “Riga” panāca divu vārtu pārsvaru, kad pēc saspēles ar Bopesū otros vārtus viesu labā guva Elvis Stuglis.

Spēles turpinājumā pārsvars piederēja “Riga” futbolistiem, bet rezultāts pirmajā puslaikā nemainījās. Pašreizējie Latvijas čempioni gan veiksmīgi sāka otro puslaiku, jo 54.minūtē Vladislavs Fjodorovs ar teicamu piespēli uz vārtiem izvirzīja Bilinski, kurš tādējādi panāca 3:0. Cīņas turpinājumā rīdziniekiem bija izdevības gūt arī ceturtos vārtus, bumbai vienreiz trāpot arī pa vārtu konstrukciju, bet pēc tam rezultāts vairs nemainījās.

Daugavpilieši pirms sestdienas spēles pēdējās piecās spēlēs bija izcīnījuši četras uzvaras, vienīgo neveiksmi ciešot pret “Jelgavu”. Latgales komanda šobrīd virslīgas kopvērtējumā ieņem augsto ceturto vietu, bet tās uzbrukuma līderis Vugars Askerovs ar sešiem vārtiem ir virslīgas labākais bombardieris.

Tikmēr “Riga” iepriekšējā kārtā cieta zaudējumu Valmierā, pārtraucot četru bezzaudējumu sēriju. Pēdējās sešās spēlēs komanda Mihaela Koņeva vadībā guvusi 13 punktus, kas ļauj iesaistīties cīņā par līderpozīciju turnīra tabulā. Pēc sestdienas uzvaras tai ir tikpat daudz punktu, cik RFS vienībai, tomēr tā kā savstarpējā mačā tika ciests zaudējums, “Riga” komandai turnīra tabulā ir otrā vieta.

Pirmajā aplī viesos ar 1:0 uzvarēja “Riga”, kurai vienīgos vārtus guva Darko Lemajičs.

Tikmēr otrā sestdienas mačā “Ventspils” savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 (0:0) ar sezonu labi sākušo “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (VIA) komandu.

“Ventspils” pie uzvaras nav tikusi jau piecos mačos pēc kārtas.

Pirmajā puslaikā vārti netika gūti, turklāt reālu vārtu gūšanas iespēju nebija abu komandu izpildījumā. Lielāka bumbas kontrole piederēja “Ventspilij”, kamēr valmierieši ļoti labi aizsargājās. Savukārt otrajā puslaikā spēles gaita mainījās, jo “Ventspils” jau sāka veidot bīstamus uzbrukumus. Otrā puslaika ievadā “Valmiera Glass”/ViA komandu no vārtu zaudējuma glāba Vladislavs Lazarevs, bet kopumā viesi bija iespiesti aizsardzībā, tomēr viņi ik pa brīdim izrāvās kādā pretuzbrukumā. Vienā no tiem bīstami sita valmieriešu leģionārs Šunsuke Nakamura.

Cīņas lūzuma punkts notika 59.minūtē, kad pēc noteikumu pārkāpuma pret Tosinu Aijegunu 11 metru soda sitienu realizēja mājinieks Žo Santuss. Lai arī pēc tam pāris minūtes pārsvars joprojām piederēja “Ventspilij”, tomēr 65.minūtē “Valmiera Glass”/ViA aizskrēja pretuzbrukumā, kā rezultātā Alvis Jaunzems panāca neizšķirtu. Savukārt tikai dažas minūtes vēlāk jau uz ventspilnieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, ko realizēja brazīliešu aizsargs Leonardu Silva.

Valmieras komanda tādējādi negaidīti bija izvirzījusies vadībā ar 2:1. Tiesa, tas nebija pēdējais sestdien piešķirtais 11 metru soda sitiens, jo 75.minūtē to realizēja Aijeguns, kurš tādējādi panāca 2:2. Pēcāk spēles rezultāts nemainījās, tai noslēdzoties ar rezultatīvu neizšķirtu.

“Ventspils” šobrīd ir neveiksmju joslā, jo pēdējās deviņās spēlēs izcīnījusi vienu uzvaru. No seškārtējās Latvijas čempiones galvenā trenera amata atkāpies Melnkalnes speciālists Dejans Vukičevičs, kura vietā stājies pašmāju treneris Igors Kļosovs.

Turpretī Valmieras futbolisti spēlē ar mainīgām sekmēm, bet sezonas griezumā demonstrē labu sniegumu, kas turnīra tabulā ļauj ieņemt trešo vietu.

Pirmajā aplī abas komandas Valmierā cīnījās neizšķirti 1:1. Valmieriešiem vārtus guva Boriss Bogdaškins, bet pretiniekiem precīzi sita Anastasijs Mordatenko, kurš gan iedzīvojies smadzeņu satricinājumā.

Jau ziņots, ka šīs kārtas ievadā “Liepājas” komanda piektdien guva savu pirmo uzvaru Aleksandra Starkova vadībā, savā laukumā ar 1:0 pārspējot Mariana Pahara vadīto “Jelgavu”. Tikmēr RFS komanda pārtrauca četru “sauso” spēļu sēriju, taču kompensācijas laikā izlaida uzvaru un nospēlēja 2:2 ar “Metta” vienību.

Šo kārtu izlaiž Jūrmalas “Spartaka” futbolisti.

Ar 12 spēlēs gūtiem 25 punktiem virslīgas vadībā šobrīd ir RFS un “Riga”, bet trešā ar 18 punktiem 11 cīņās ir “Valmiera Glass”/ViA. Tālāk ar 16 punktiem seko “Daugavpils”, aiz kuras ar 14 punktiem 12 mačos ir “Ventspils”, bet aiz pirmā piecinieka ar 13 punktiem “Jelgavas” un “Spartaka” komandas. Astotā ar 11 punktiem ir “Liepāja”, bet turnīra tabulu ar desmit punktiem noslēdz “Metta”.

Kā zināms, šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa “Optibet”. Jaunais sadarbības līgums starp biedrību “Latvijas Futbola virslīga” un “Optibet Sporta bārs” noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Pirms iepriekšējās sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraida virslīgas mačus. Šajā sezonā futbola virslīgas spēles atgriezušās arī kanālā “Sportacentrs.com TV” un Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV 7).

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva “Riga” komanda, aiz sevis atstājot “Ventspils” vienību, bet trešā bija RFS.