“Riga Ghetto Basket” 3×3 sezonu sāks aprīlī Dohā

Latvijas 3x3 basketbola izlase, sportazinas.com
Latvijas 3x3 basketbolisti | Foto: FIBA

Latvijas vadošā 3×3 basketbola komanda “Riga Ghetto Basket” savu pirmo šīs sezonas “Masters” turnīru aizvadīs Kataras galvaspilsētā Dohā, vēsta Pasaules tūres organizatoru publicētā informācija.

Katru gadu pasaules astoņām vadošajām komandām tiek piešķirta iespēja bez kvalifikācijas piedalīties “Masters” pamatturnīros, bet četrām spēcīgākajām vienībām ir brīvas izvēles iespējas.

Pērnā gada pasaules otrā spēcīgākā komanda “Riga Ghetto Basket” nolēmusi sezonas pirmo “Masters” turnīru aizvadīt Dohā, kas paredzēts no 2. līdz 3.aprīlim.

Nākamais “Masters” turnīrs Latvijas komandai paredzēts Džidā un Ustunomijā. Pērn Džidas un Dohas “Masters” sacensībās tika izcīnīta uzvara, bet Ucunomijā latvieši apstājās pusfinālā.

“Esam ļoti priecīgi atgriezties Dohā, kur izcīnījām savu karjeras pirmo “Masters” titulu,” teica Rīgas vienības viens no līderiem . “Pērn Džidas turnīru skatījos organizatoru “Youtube” kanālā. Dzirdēju, ka tur esot ļoti karsti.”

“Tāpat neesmu bijis Ucunomijā, tāpēc esmu priecīgs. Šis turnīrs ir tikai divas nedēļas pirms Tokijas olimpisko spēļu sākuma, kas mums, iespējams, ļaus pierast pie Japānas karstā klimata. Sākotnēji jau jācer, ka līdz tam būsim kvalificējušies Olimpiādei.”

Savukārt pasaules vadošā komanda no Serbijas “Liman” nolēmusi sezonu iesākt Dohā, bet tālāk jau dosies uz Losandželosu, Monreālu un Meksiku.

Visi četri vadošie Latvijas 3×3 basketbolisti – Lasmanis, Edgars Krūmiņš, un Agnis Čavars – decembra vidū tika iekļauti Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) A sastāvā, lai saņemtu pilnvērtīgāku atbalstu olimpiskā mērķa sasniegšanai.

Olimpiskās kvalifikācijas turnīrā, kas no 18. līdz 20.martam norisināsies Indijā, kopumā piedalīsies 40 izlases – 20 vīriešu un 20 sieviešu konkurencē. Pirmo trīs vietu ieguvēji iegūs ceļazīmes uz Olimpiādi.

Pēdējās ceļazīmes tiks izspēlētas papildu kvalifikācijas turnīrā aprīlī Ungārijā, uz kuru uzaicinātas komandas ar augstāko FIBA reitingu no valstīm, kuras nav bijušas pārstāvētas pēdējos divos olimpiskajos basketbola turnīros. Vīriešu konkurencē vieta garantēta arī Latvijai, ko pašmāju komanda varēs izmantot, ja Indijā nebūs izdevies iekļūt pirmajā trijniekā.

Latvijas spēcīgākā komanda “Riga Ghetto Basket”, kuras sastāvā spēlē valstsvienības spēlētāji – Lasmanis, Miezis, Krūmiņš un Čavars, pagājušajā gadā augusta sākumā Prāgā triumfēja Pasaules tūres “Masters” posmā, bet šī paša mēneša pēdējā nedēļā izcīnīja otro vietu Debrecenas “Masters” sacensībās. Aprīlī Latvijas komanda Dohā pirmo reizi triumfēja Pasaules tūres posmā, bet jūnijā Ķīnas pilsētā Čendu izcīnīja sudrabu. Tāpat latvieši guva sudraba medaļas arī Pasaules kausa finālā.

Savukārt Pasaules tūres noslēguma posmā Latvijas komanda izstājās pusfinālā. “Riga Ghetto Basket” pagājušajā sezonā bija vienīgā komanda, kas Pasaules tūres “Masters” posmos izcīnīja trīs uzvaras.

FIBA 3×3 individuālajā spēlētāju rangā Lasmanis augusta beigās kļuva par rezultatīvāko spēlētāju, bet Miezis pēc triumfa Džidas “Masters” turnīrā pārņēma Lasmaņa stafeti, kļūstot par pasaules vadošo 3×3 basketbolistu. Sezonas beigās šo godu pārņēma serbs Dušans Buluts.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par