“Rīga Ghetto Basket” paliek otrajā vietā Pasaules tūres finālturnīrā

28/10/2018 12:46
Riga Ghetto Basket, Sportazinas.com

Latvijas 3×3 basketbola izlases bāzes komanda “Rīga Ghetto Basket” ar Kārli Paulu Lasmani, Nauri Miezi, Edgaru Krūmiņu un Agni Čavaru sastāvā svētdien Pasaules tūres finālposma  finālā ar 18:20 piekāpās pasaules labākajai komandai no Serbijas “Novi Sad”.

Pasaules tūres sezonas noslēguma turnīrā, Pekinā startē 2018. gada 12 labākās komandas.

Serbijas komanda bija vadībā teju visu mača laiku. Ik pa brīdim Rīgas vienība rezultāta starpību izlīdzināja, taču kontroli pār spēli neizdevās panākt. Īpaši spraigas izvērtās mača beigas, kad Serbijas basketbolistiem bija vairākas izdevības ar tālmetieniem beigt spēli. Tie grozā nekrita, bet pie rezultāta 18:19 “Novi Sad” bija iespēja izpildīt divus soda metienus. No abiem grozā krita tikai viens un latviešiem vēl bija iespēja izraut papildlaiku, tomēr Čavara mestais tālmetiens grozā nekrita.

Atgādināsim, ka pusfināla spēlē ar “Amsterdam” (5.) rīdzinieki lielākoties bija vadībā – 3:0, 10:6, 14:11 – tomēr asajā cīņā nīderlandieši allaž atspēlējās un 68 sekundes pirms beigām izlīdzināja rezultātu (16:16). Pēdējos uzbrukumos Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis ar garāmgājieniem atjaunoja pārsvaru, ko 5 sekundes pirms beigām nostiprināja Agņa Čavara soda metiens – 19:16.

Ceturtdaļfinālā latvieši tikās ar “Liman” vienību, kas finālturnīrā bija izlikta ar 1. numuru. Mačā pēc neveiksmes sākumā (0:2) “Rīga” pārņēma iniciatīvu un gandrīz visu laiku bija vadībā – 6:3, 7:5, 9:8, 12:9. Priekšpēdējā minūtē serbi panāca 12:12, tomēr galavārdu teica “Rīga” – 16:13.

Sestdien C grupas turnīrā sestdien pirmajā spēlē latvieši ar 18:12 pārspēja ar Gagarinas komandu no Krievijas (11.). Spēles sākumā “Rīga” izvirzījās vadībā ar 10:3, tad krievi samazināja rezultāta starpību (11:10) un pat varēja izvirzīties vadībā. Tomēr spēles beigu daļā precīzāki atkal bija latvieši – 18:12.

Otrajā spēlē “Rīga” dramatiskā cīņā pagarinājumā ar 16:17 zaudēja Serbijas komandai “Zemun” (6.). Pamatlaika pēdējā minūtē rīdzinieki izvirzījās vadībā ar 15:13, pagarinājumā pirmie guva grozu (16:15), tomēr pretinieki ar diviem ļoti sarežģītiem tālmetieniem pāri aizsargu rokām izrāva uzvaru. Vēl šajā grupā “Zenum” (Serbija; 6.) – “Gagarin”  17:13