“Rīga Ghetto Basket” uzvar “Amsterdam” un iekļūst pasaules tūres finālposma finālā

28/10/2018 11:08
Riga Ghetto Basket, Sportazinas.com

Latvijas 3×3 basketbola izlases bāzes komanda “Rīga Ghetto Basket” svētdiena Pasaules tūres finālturnīra pusfinālā ar 19:16 pārspēja “Amsterdam” vienību no Nīderlandes un iekļuva turnīra finālā.

Pusfinālā ar “Amsterdam” (5.) rīdzinieki lielākoties bija vadībā – 3:0, 10:6, 14:11 – tomēr asajā cīņā nīderlandieši allaž atspēlējās un 68 sekundes pirms beigām izlīdzināja rezultātu (16:16). Pēdējos uzbrukumos Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis ar garāmgājieniem atjaunoja pārsvaru, ko 5 sekundes pirms beigām nostiprināja Agņa Čavara soda metiens – 19:16.

Finālā plkst.12 jāspēlē ar Serbijas komandu – “Novi Sad” (2.) vai “Zemun” (6.).

Atgādināsim, ka ceturtdaļfinālā latvieši tikās ar “Liman” vienību, kas finālturnīrā bija izlikta ar 1. numuru. Mačā pēc neveiksmes sākumā (0:2) “Rīga” pārņēma iniciatīvu un gandrīz visu laiku bija vadībā – 6:3, 7:5, 9:8, 12:9. Priekšpēdējā minūtē serbi panāca 12:12, tomēr galavārdu teica “Rīga” – 16:13.

“Rīga Ghetto Basket” sestdien un svētdien Pekinā piedalās Pasaules tūres sezonas noslēguma turnīrā, kurā startē 2018. gada 12 labākās komandas.

Spēles var redzēt Youtube.com/FIBA3x3 un Facebook.com/FIBA3x3

Sestdien C grupas turnīrā sestdien pirmajā spēlē latvieši ar 18:12 pārspēja ar Gagarinas komandu no Krievijas (11.). Spēles sākumā “Rīga” izvirzījās vadībā ar 10:3, tad krievi samazināja rezultāta starpību (11:10) un pat varēja izvirzīties vadībā. Tomēr spēles beigu daļā precīzāki atkal bija latvieši – 18:12.

Otrajā spēlē “Rīga” dramatiskā cīņā pagarinājumā ar 16:17 zaudēja Serbijas komandai “Zemun” (6.). Pamatlaika pēdējā minūtē rīdzinieki izvirzījās vadībā ar 15:13, pagarinājumā pirmie guva grozu (16:15), tomēr pretinieki ar diviem ļoti sarežģītiem tālmetieniem pāri aizsargu rokām izrāva uzvaru. Vēl šajā grupā “Zenum” (Serbija; 6.) – “Gagarin”  17:13

A grupā: “Liman” (Serbija; 1.) – “Saskatoon” (Kanāda; 9.) 18:13, “Princeton” (ASV, 8.) – “Saskatoon” 22:10, “Limann” – “Princeton” 21:17.

B grupā: “Novi Sad” (Serbija; 2.) – “Humpolec” (Čehija, 10.) 21:11, “Ljubljana” (Slovēnija; 7.) – “Humpolec” 15:17, “Novi Sad” – “Ljubljana” 19:14

D grupā: “Piran” (Slovēnija; 4.) – “Delhi” (Indija; 11.) 19:14, “Amsterdam” (Nīderlande’ 5.) – “Delhi” 21:16, “Piran” – “Amsterdam” 17:21

Svētdien ceturtdaļfinālā: “Liman” (1.) – “Rīga” (3.) 13:16, “Amsterdam” (5.) – “Humpolec” (10.) 14:11, “Novi Sad” (2.) – “Piran” (4.) 15:11, “Zemun” (6.) – “Princeton” (8.) 15:12.

Pusfināls: “Rīga” (3.) – “Amsterdam” (5.) 19:17, “Novi Sad” (2.) – “Zemun” (6.)

Finālā: plkst.12:00 “Rīga” (3.) –