“Riga” ielaiž divas “pendeles” un izstājas no cīņas par ČL pamatturnīru

19/08/2020 21:52
Riga FC pret Maccabi | Foto: Foto: Zigismunds Zālmanis

Latvijas čempione “Riga” trešdien UEFA Čempionu līgas futbolā kvalifikācijas pirmās kārtas spēlē viesos ar 0:2 (0:0) piekāpās iepriekšējā sezonā Izraēlā triumfējušajai Telavivas “Maccabi” komandai.

Rīdzinieki sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā, kuru sāks no kvalifikācijas otrās kārtas.

Abus vārtus “Riga” ielaida otrajā puslaikā, Nikam Blekmenam realizējot divus 11 metru soda sitienus.

Pirmajā desmitminūtē pāris bīstami uzbrukumi bija laukuma saimniekiem, bet “Riga” pirmo reizi pretinieku vārtiem pietuvojās 13.minūtē, nopelnot arī stūra sitienu. Turpinājumā rīdzinieki tika pie vēl pāris stūra sitieniem un pēc viena no tiem Herdi Prenga no tuvas distances sita pāri vārtiem.

Spēles 26.minūtē pirmo reizi mačā iesaistījās arī Roberts Ozols, kurš atvairīja latviešu vārtsargam virsū sistu bumbu, bet turpmākajās astoņās minūtes pēc Blekmena sitieniem viesus divreiz glāba vārtu konstrukcija. “Maccabi” spiediens turpinājās, un 40.minūtē pēc Avi Rikana sitiena Ozols liedza bumbai nonākt tīklā.

Puslaika pēdējā minūtē par abpusēji rupju spēli dzeltenās kartītes saņēma Ritvars Rugins un Eduardo Gerrero.

Otrais puslaiks sākās ar “Maccabi” ātru uzbrukumu, pēc kura atkal rīdziniekus glāba Ozols. Turpinājumā Ozols vēl pāris situācijas bija uzdevumu augstumos, neļaujot Telavivas futbolistam izvirzīties vadībā.

Pirmais spēles nopietnais pavērsiens bija 57.minūtē, kad Rugins soda laukumā nogāza pretinieku futbolistu. Uz “Riga” vārtiem tika nozīmēta “pendele”, kuru Blekmens realizēja, panākot 1:0 “Maccabi” labā. Pēc gūtajiem vārtiem spēle nedaudz pierimās līdz 72.minūtē Dors Perecs norībināja Rīgas komandas vārtu pārliktni.

Astoņas minūtes vēlāk tālu soda sitienu pa zemi izpildīja Vladislavs Fjodorovs, taču mājinieku vārtsargs Daniels droši tvēra bumbu.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Prenga soda laukumā nogāza Itaju Šehteru, “atnesot” vēl vienu 11 metru soda sitienu uz “Riga” vārtiem. Blekmens arī šoreiz bija pārāks pār Ozolu, panākot 2:0.

Pēc Covid-19 epidēmijas uzliesmojuma Izraēlā Latvijas klubs sarunās ar UEFA mēģināja panākt spēles aizvadīšanu citā valstī neitrālā laukumā, taču bez rezultātiem.

Telavivas komanda ir titulētākā futbola vienība Izraēlā. Tā par valsts čempioni kronēta 24 reizes, tāpat 23 reizes izdevies izcīnīt Izraēlas kausu, kā arī piecas reizes svinēta uzvara līgas kausā. Īsi pirms spēles ar “Riga” telavivieši septīto reizi kļuva par valsts superkausa īpašniekiem, gan izbraukumā, gan savā laukumā ar 2:0 pārspējot Beerševas “Hapoel”.

Jaunā futbola sezona Izraēlā sāksies 29.augustā.

Nedēļu pirms UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmās kārtas spēles ar “Riga” komandu galvenā trenera amatā tika apstiprināts grieķu speciālists Georgs Doni. Trešdien viņš piedzīvoja debiju pie “Maccabi” stūres, jo Superkausa laikā vēl atradās pašizolācijā.

“Maccabi” ir tikai viena no trim Izraēlas komandām, kas jelkad spējusi sasniegt UEFA Čempionu līgas grupu turnīru. Pēdējo reizi to izdevās panākt 2015./2016.gada sezonā, kad vietējā čempionātā tika izcīnīta sudraba godalga.

Pagājušogad klubs dalību Čempionu līgas kvalifikācijā sāka ar otro kārtu, kur divu maču summā ar 2:3 piekāpās Rumānijas klubam Klužas-Napokas CFR, bet Eiropas līgas trešajā kvalifikācijas kārtā divreiz ar 1:2 zaudēja Marijampoles “Sūduva” no Lietuvas.

Tikties ar “Sūduva” var iznākt arī šogad, jo nākamajā kārtā šī pāra uzvarētāja tiksies ar Tallinas “Flora” no Igaunijas un Valērija Šabalas un Gļeba Kļuškina pārstāvētās “Sūduva” komandas dueļa uzvarētājiem.

Kvalifikācijas turnīra otrās kārtas mači paredzēti 25. un 26.augustā

“Riga” debiju UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā piedzīvoja pērn. Pirmajā kārtā bija jāspēkojas ar Īrijas čempioni “Dundalk”. Abas komandas divās spēlēs pamatlaikā nespēja gūt vārtus, tāpēc “Riga” debijas sezonā neveiksmi piedzīvoja “pendelēs”.

Pēc zaudējuma UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas kārtā rīdzinieki Eirokausu sezonu turpināja UEFA Eiropas līgā, kur izdevās sasniegt kvalifikācijas “play-off” kārtu, spraigā cīņā atzīstot “Kobenhavn” pārākumu.

Aizpērn “Riga” pirmo reizi vienas sezonas laikā uzvarēja gan Latvijas virslīgā, gan Latvijas kausa izcīņā. Pagājušajā sezonā vienība atkārtoti tika kronēta par Latvijas čempioni, bet šosezon pēc 15 spēļu kārtām “Riga” ir vietējā turnīra līdervienība.

Lai iekļūtu UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā, komandām jāpārvar kopumā četras kvalifikācijas kārtas.