Rīgā ierādīsies IIHF delegācija, Rēzekne pauž gatavību uzņemt PČ spēles

27/01/2021 15:44

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) delegācija Rīgā ieradīsies ceturtdien, 28.janvārī, lai ar Latvijas Hokeja federācijas (LHF) vadību apspriestu 2021.gada pasaules čempionāta norisi, sarunā ar TVNET paziņoja LHF prezidents Aigars Kalvītis.

Jau ziņots, ka joprojām nav zināms, kurai valstij tiks uzticētas iepriekš Minskā paredzētās spēles, bet kā viens no variantiem tiek izskatīta visa čempionāta uzticēšana Latvijai. Tāpat daļu no čempionāta varētu pārņemt Slovākijas galvaspilsēta Bratislava vai Dānijas pilsēta Herninga.

Tāpat izskanējušas arī IIHF vadības pārdomas, ka pašreizējā situācijā labāk būtu turnīru pavasarī aizvadīt vienā valstī. Latvijai tas nozīmētu vai nu visa čempionāta rīkošanu vai piekāpšanos kādam no konkurentiem.

Sākotnēji bija plānots, ka IIHF Padome lēmumu par čempionāta rīkotājiem pieņems otrdien, tomēr tagad lēmuma pieņemšana tiek solīta nākamās nedēļas otrdienā vai trešdienā.

“Padome vēl nepieņēma lēmumu, bet šodien ir noorganizētas visu 16 pasaules čempionāta dalībvalstu konsultācijas, lai šo lēmumu varētu pieņemt. Visas valstis, kuras piedalīsies čempionātā, apspriedīsies tiešsaistē. Ceturtdien vakarā Latvijā ieradīsies IIHF delegācija. Būs pārstāvētas visas ieinteresētas puses, lai notiktu sarunas par veiksmīga čempionāta norisi Rīgā,” portālam TVNET sacīja Kalvītis.

Tiek ziņots, ka uz Rīgu nedosies IIHF prezidents Renē Fāzels, toties klāt būs IIHF ģenerālsekretārs Horsts Lihtners, biroja darbinieki, un pārstāvēts būs IIHF mārketinga partneris “Infront”.

Latviju sarunās pārstāvēs Kalvītis, LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols un SIA “Hokeja akadēmija” vadītājs Edgars Buncis.

Buncis jau iepriekš sarunā ar ziņu aģentūru LETA bija teicis, ka šobrīd nozīmīgi ir pēc iespējas ātrāk uzzināt IIHF lēmumu par to, kur īsti notiks šā gada pasaules čempionāts. Latvijā nav divu čempionāta vajadzībām atbilstošu hokeja haļļu, un otrās ierīkošanai, piemēram, Rīgā, Olimpiskā sporta centra telpās vajadzīgs laiks.

Sarunā ar TVNET viņš piebilst, ka kavēšanās dēļ sacensību organizācijas komiteja Latvijā solītos finanšu līdzekļus nav zaudējusi, taču neskaidrība kavē jaunu atbalstītāju piesaisti.

Tikmēr Rēzeknes pašvaldība sarunā ar aģentūru LETA paudisi gatavību uzņemt turnīra spēles.

Komentējot Saeimas deputāta Mārtiņa Bondara (AP) ierosinājumu daļu no gaidāmā Pasaules čempionāta hokejā vīriešiem sarīkot Rēzeknē, Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (S) viņa priekšlikumu novērtēja atzinīgi.

“Ņemot vērā, ka šis būs nestandarta formāta čempionāts, Rēzeknes pilsēta, sadarbojoties ar citām Latgales pašvaldībām, būtu gatava iesaistīties sacensību rīkošanā. Esam gandarīti, ka šāda ideja ir izskanējusi, un no savas puses paužam tai atbalstu,” pauda pilsētas mērs.

Arī olimpiskā centra “Rēzekne” valde uzskata, ka tehniski ledus arēna atbilst visiem starptautiskajiem standartiem un spētu nodrošināt spēļu norisi.

“Gan ģērbtuvju, gan arī ledus laukuma kvalitāte atbilst starptautiskajiem standartiem. Mēs spētu nodrošināt spēļu norisi un būtu pagodināti uzņemt augstākā ranga sacensības. Viens no mūsu galvenajiem stratēģiskajiem mērķiem ir nodrošināt augsta līmeņa sacensību norisi,” pauda olimpiskajā centrā.

Ja Rēzekne tiktu izvēlēta par vienu no čempionāta norises vietām, olimpiskā centra vadība ir pārliecināta, ka no savas puses to spētu nodrošināt.

Bondars iepriekš pauda, ka ir par to, lai valdība, skatot jautājumu par meistarsacīkšu norises vietu, izvērtētu ne tikai Rīgu kā iespējamo visa čempionāta mājvietu, bet apskatītu arī iespēju sacensību daļas norisei Rēzeknē.

“Tas simboliski būtu daudz atbilstošāk nekā Rīgā. Mēs bijām devuši līdzekļus Rēzeknes Olimpiskajam centram, zinām, ka čempionāts notiks Latvijā, un tā ir visu, ne tikai rīdzinieku, nodokļu nauda. Tāpēc aicinātu izvērtēt šo jautājumu federācijā, valdībā. Visu var izdarīt, ja grib,” teica politiķis.

Patlaban nav zināms, kurai valstij tiks uzticētas iepriekš Minskā paredzētās spēles, bet kā viens no variantiem tiek izskatīta visa čempionāta uzticēšana Latvijai.

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas – Helsinkus un Tamperi. Līdz 18.janvārim bija paredzēts, ka Rīgā un Minskā notiks grupu turnīri un pa diviem ceturtdaļfināliem, bet pusfināli un fināls tiks aizvadīti Baltkrievijas galvaspilsētā.

Kā vēstīts, 2021.gada pasaules čempionātu šogad bija jāuzņem Minskai un Rīgai. 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Minskai tika atņemtas 2021.gada pasaules čempionāta rīkotāju tiesības.

Arī Latvijas valdība nevēlējās rīkot turnīru kopā ar Baltkrieviju, jo tās pašpasludinātā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīms pielieto represijas pret mierīgajiem protestētājiem.

Maijā IIHF lēma, ka Rīgā B grupā spēlēs Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, bet otrā čempionāta norises vietā A grupā cīnīsies Baltkrievija, Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija un Lielbritānija.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, spēles aizvadot “Arēnā Rīga” un “Skonto” hallē.

Pieslēgties

Dienas fokusā

02/03/2021 08:20

Balcers treneru uzticību attaisno ar 1+1 “Sharks” panākumā (VIDEO)

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien guva vārtus un rezultatīvi asistēja Sanhosē “Sharks” uzvarā Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā savā laukumā. “Sharks” savā laukumā ar rezultātu 6:2 (0:1, 2:1, 4:0) pārspēja…