“Riga” izglābjas pret “Super Nova” un izcīna svarīgu punktu cīņā par titulu

29/10/2023 16:54

Optibet Virslīgas” līdere “Riga” svētdien 34.kārtas mačā mājās cīnījās izrāva neizšķirtu 1:1 (0:1) pret pastarīti Salaspils “Super Nova”, taču pēc negaidīti zaudētajiem punktiem deva iespēju RFS pietuvoties kopvērtējuma tabulā.

Ja RFS svētdien uzvarēs “Daugavpili”, tad abas komandas šķirs vairs tikai viens punkts. “Riga” pēdējās divās kārtās tiksies ar “Metta” un “Valmieras” futbolistiem, kamēr RFS pēc cīņas ar “Daugavpili” vēl spēkosies ar “Super Nova” un “Metta” vienībām.

Viesi vadībā izvirzījās spēles sestajā minūtē pēc Rostanda Ndžiki precīzā sitiena. “Riga” centās atspēlēties un īpaši lielu spiedienu uz vārtiem izdarīja otrajā puslaikā, taču, pateicoties pretinieku vārtsarga Vjačeslava Kudrjavceva teicamajai spēlei, ilgstoši nespēja gūt vārtus. Tomēr pamatlaika pēdējā minūtē pēc Eduarda Dašķeviča izpildītā stūra sitiena bumba nonāca pie Luisa Iberiko, Peru futbolistam gūstot vārtus ar galvu – 1:1.

Jau ziņots, ka pirms tam “Metta” mājās ar 4:1 (1:1) pārspēja “Valmieru”. Vēl šodien RFS tiksies ar “Daugavpili”. Turnīra tabulas galvgalī pēc 34 spēlēm ar 84 punktiem ir “Riga”, kurai ar 80 punktiem seko RFS. Ar 52 punktiem trešo vietu ieņem “Auda”, 49 punkti ir “Valmierai”, bet 48 punktus 34 mačos ir sakrājusi “Liepāja”. 39 punktus ir guvusi “Jelgava”, 34 punkti ir “Tukums 2000″/”Telms”, bet 33 punkti ir “Daugavpilij” un “Metta” komandai, kamēr 14 punktus guvusi Salaspils “Super Nova”.

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja “Riga”, bet bronzu – RFS, kamēr Latvijas kausa izcīņā uzvarēja “Auda”. Čempions noskaidrosies pēc četros riņķos aizvadītām 36 spēļu kārtām. Kopumā notiks 180 spēles. 2023.gada sezonā Latvijā pirmo reizi tiek izmantota video tiesneša asistenta (VAR) sistēma.