“Riga” neiztur CSKA spiedienu, piedzīvojot minimālu neveiksmi Sofijā

12/07/2018 22:41

Neveiksmīgu debiju eirokausos šovakar piedzīvoja “Riga FC”, kas izbraukumā karstajā Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā neizturēja mājinieku spiedienu un ar 0:1 atzina vietējā CSKA pārākumu.

Pirms spēles

Sofijas klubā savulaik spēlējuši divi Latvijas futbolisti – Viktors Morozs un Maksims Uvarenko. Diemžēl, bijušais FK “Ventspils” pamatvārsargs gadījās nepareizajā vietā, nepareizajā laikā, jo Sofijas CSKA piedzīvoja finansiālu krīzi, nespējot spēlētājiem izmaksāt algas, tāpēc Uvarenko un titulētā Bulgārijas kluba ceļi nesmukā veidā šķīrās. Tomēr Bulgārijā futbola mīļi glāba slaveno klubu, un prezidenta amatā stājās Bulgārijas izlases leģenda, uzbrucējs, Hristo Stoičkovs. Pēc šāda skaļā uzvārda piesaistes klubam atgriezās sponsori un šobrīd Sofijas klubs par finansiālo pusi nevar sūdzēties.

Komanda “Riga FC” duelim gatavojās ļoti nopietni, aizvadot treniņnometni Austrijā. Tur bulgāru klubs aizvadīja divas pārbaudes spēles un zaudējumu garšu neizjuta – ar 2:1 pieveikta krievu komanda Ufa, bet, tiekoties ar Ukrainas futbola grandu Doņeckas “Shakhtar”, vārti netika gūti, mačam noslēdzoties 0:0.

Sākumsastāvi:

Sofijas CSKA (4-2-1-3): Čerņausks; Horbadžinskis, Badurovs, Gefersons, Sekuličs – Antovs, Pinto – Malinovs – Henrike, Rodrigešs, Intima
Riga FC (4-1-4-1): Ozols; Černomordijs, Gabovs, Bajenko, Kurakins – Paničs – Vušurovičs, Jeņins, Šaričs, Deivīss – Lemajičs

Pirmais puslaiks

Jau no spēles sākuma iniciatīvu laukumā pārņēma bulgāri, kas nelielo pārsvaru bumbas kontroles ziņā pārvērsa arī sitienos pa vārtiem. Tiesa gan neviens no tiem mērķi – vārtu tīkliņu – nesasniedza. Vai nu vārtos teicami darbojās Roberts Ozols, vai raidījumi lidoja vārtiem garām. Tikmēr rīdzinieki paļāvās uz pretuzbrukumiem, pāris reizes izmēģinot laimi no tālākas distances.

Puslaika vidū brīdinājumu saņēma “Riga FC” ukraiņu leģionārs Vladimirs Bajenko. Rīdziniekiem pirmajās 45 minūtēs savus vārtus tā arī izdevās noturēt neieņemtus, lielajā pārtraukumā komandām dodoties ar Latvijas čempionāta bronzas medaļniecei cerīgo un visnotaļ patīkamo 0:0.

Otrais puslaiks

Pēc pārtraukuma CSKA pārņēma jau pilnīgu iniciatīvu, kā arī rīdzinieki iesēdās arvien dziļāk aizsardzībā. Tas jau visai ātri maksāja ar vārtu zaudējumu, kad 49. minūtē precīzs Bulgārijas komandas labā bija portugālis Tjagu Rodrigešs.

Diemžēl “Riga FC” otrā puslaika gaitā pa mājinieku vārtiem nespēja izdarīt nevienu sitienu, loģiskā veidā paliekot uz nulles. Tikmēr CSKA bieži bija tuvu otro vārtu guvumam, tomēr allaž veiksme uzspīdēja rīdzinieku aizsardzībai, spēlei noslēdzoties ar Latvijas komandai cerīgu 0:1.

Atbildes mačs paredzēts pēc nedēļas “Skonto” stadionā Rīgā.