Rīgā norisināsies vērienīgas ekstrēmo sporta veidu “Simple Summer Session 2018” sacensības

23/07/2018 16:30
string(45) "https://img.youtube.com/vi//maxresdefault.jpg"

Augusta pirmajā nedēļas nogalē pasaule labākie ekstrēmo sporta veidu profesionāļi savā starpā sacentīsies Centra sporta kvartālā. Skeitborda un BMX frīstaila sportisti no visas pasaules ieradīsies Rīgā, lai piedalītos „Simple Summer Session 2018” sacensībās. Pasākums norisināsies pavisam nesen atklātajā Centra sporta kvartāla betona skeitparkā.

Līdz ar Centra sporta kvartāla izveidošanu Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 116a, bijušā Latvijas Universitātes stadiona teritorijā, apmeklētājiem ir publiski pieejams Baltijā plašākais betona skeitparks, kas atzīts par piemērotu augstas klases starptautisku čempionātu aizvadīšanai un „Simple Summer Session 2018” būs pirmās šāda mēroga sacensības Centra sporta kvartālā. Grandiozais šovs skatītājiem būs pieejams bez maksas.

Latvijas skeitborda vēstnesis pasaulē Madars Apse ir gandarīts par gaidāmo pasākumu: „Rīgā ir jauns skeitparks, kas piemērots šāda līmeņa sacensībām. Vietējiem skeitbordistiem ir iespēja klātienē redzēt profesionāļus no visas pasaules, pavadīt ar viņiem kopā laiku un smelties iedvesmu.”

“Simple Session” ir ekstrēmo sporta veidu festivāls, kas ziemas mēnešos tiek aizvadīts Igaunijā, Tallinā. Savu 18 gadu pastāvēšanas ietvaros šis pasākums mūsu kaimiņvalstī ir kļuvis par vienu no gada svarīgākajiem notikumiem ekstrēmo sporta veidu pārstāvjiem no visas pasaules. Pasākums pulcē vadošos BMX frīstaila un skeitborda sportistus no visas pasaules, kā arī sniedz iespēju Baltijas uzlecošajiem talantiem pierādīt sevi starptautisku sacensību vidē. Papildus kvalifikācija vietējiem censoņiem norisināsies 28. jūlijā, ikgādējā Ghetto Games festivālā Ventspilī.

Atgādinām, ka iepriekšējās vasaras izskaņā pie Brīvības pieminekļa īslaicīgi tika uzstādīts 800 m2 liels skeitparks un pirmo reizi aizvadīts pasākums “Simple Summer Session Riga”. Šāda mēroga ekstrēmo sporta veidu pasākums Rīgā norisinājās pirmo reizi un grandiozo notikumu pie Brīvības pieminekļa klātienē vēroja vairāki tūkstoši skatītāju, savukārt tiešraidē notikumiem pie Brīvības pieminekļa sekoja plaša auditorija visā pasaulē.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atzīst, ka ir īpaši gandarīts par par Centra sporta kvartāla piemerotību šāda mēroga pasākumiem: “Jaunais sporta un aktīvās atpūtas komplekss ir visu rīdzinieku iecienīts  un esmu pārliecināts, ka tas iepatiksies arī ekstrēmo sporta veidu cienītājiem no citām valstīm. Tāpēc ideja rīkot pasaules līmeņa sporta sacensības jaunajā Centra sporta kvartālā neradīja nekādas šaubas. Viss, kas popularizē veselīgu dzīvesveidu, mūsu pilsētā ir ļoti aktuāls un novērtēts no rīdzinieku puses.”

Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča par „Simple Summer Session 2018”: „Aizvadītā gada sacensības apliecināja, ka šis ir pilsētai nozīmīgs pasākums – tas pulcēja vadošos ekstrēmo sporta veidu piekritējus un apmeklētājus ne tikai no tuvējām kaimiņvalstīm, bet no visas pasaules. Simple Session ir labs piemērs, kas apliecina mūsu – divu Baltijas valstu – spēju sadarboties un rīkot vienu no pasaulē grandiozākajiem ekstrēmo sporta veidu pasākumiem. Īpaši šogad – kad kopīgi tiek svinēta valstu simtgade.”

„Simple Summer Session 2018” sacensības ir daļa no „Estonia 100” svinību oficiālās programmas. Par godu Igaunijas simtgadei šogad visapkārt pasaulei tiks aizvadīti 140 dažāda mēroga pasākumi visdažādākajās nozarēs. „Estonia 100” starptautiskās programmas vadītājs Jorma Sarv par gaidāmo notikumu Rīgā: „Bija lieliski redzēt, kā pagājušā gada augustā pašā Rīgas centrā slējās arēna Igaunijas un Latvijas karoga krāsās, ap kuru pulcējās simtiem skeitborda un BMX frīstaila entuziastu. Tas patiesi iedvesmoja šo sacensību rīkotājus vēlreiz apvienoties mūsu abu valstu simtgades svinībās un cienāt mūsu kaimiņus Latvijā ar pamatīgu devu jaunības spara un augstākās klases sportisko priekšnesumu tepat Rīgā. Mēs esam ļoti gandarīti, par gaidāmo pasākumu!”

Viens no „Simple Summer Session 2018” galvenajiem atbalstītājiem ir Ķīnas tehnoloģiju gigants Xiaomi. Uzņēmums dibināts 2010. gadā ar pārliecību, ka augstas kvalitātes tehnoloģijām jābūt pieejamām ikvienam. Tieši tādēļ Xiaomi ir kļuvis par 4. lielāko viedtālruņu ražotāju Eiropā. Xiaomi viedtālruņi un citi produkti pieejami Baltijas valstīs kopš 2017. Gada, tos izplata uzņēmums ABC Data Lithuania. Patērētāji Baltijas valstīs ir atvērti jaunu viedierīču izmēģināšanai un līdz ar to mūsu reģionā ir vērojams stabils pieaugums IT un plaša patēriņa elektronikas nozarē, tostarp viedtālruņu un citu viedierīču lietošanā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Pēteris Pinnis
10/08/2022 10:07

Jaunais talants Pinnis par laiku Spanuļa komandā, debiju “VEF Rīga” un neveiksmīgo U18 B divīzijas EČ

Latvijas basketbola jaunais talants Pēteris Pinnis, kurš pilngadību sasniegs tikai 17. augustā, taču jau izstiepies līdz 213 centimentriem, savas karjeras laikā paspējis pieredzēt jau daudz. Sarunā ar “Sportazinas.com” basketbolists pastāstīja…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām