Rīgā noslēgusies pirmā “Basketball Without Borders” nometne

Basketball Without Borders, sportazinas.com
Foto: LBS

Trešdien “Elektrum” Olimpiskajā centrā noslēdzās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA), Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) un Latvijas Basketbola savienības (LBS) rīkotā 18. “” (BWB) jauno talantu nometne, kurā piedalījās 40 puiši un 24 meitenes līdz 17 gadu vecumam no visas Eiropas.

Nometnes pēdējā dienā dalībnieki aizvadīja miniturnīru izšķirošās spēles, noskaidroja labākos trīspunktu metējus un aizvadīja Zvaigžņu spēles, bet noslēguma ceremonijā balvas saņēma spēlētājas un spēlētāji, kuri bija izcēlušies dažādās aktivitātēs.

Par labākajiem trīspunktu metējiem kļuva krievs Pāvels Savkovs un dāniete Alberta Rimdāla, bet  nometnes vērtīgākajiem spēlētājiem (MVP) tika atzīti igauniete Anna Greta Asi un francūzis Juhans Begarins.

“Basketball Without Borders” Zvaigžņu spēlēs piedalījās arī divi Latvijas basketbolisti.

“Esmu ļoti priecīga par šo lielisko iespēju iegūt jaunu pieredzi,” atzīst Liepājas Sporta spēļu skolas audzēkne Līna Loceniece. “Īpaši noderīgas bija nodarbības basketbola tehnikas elementu “stacijās” pieredzējušu spēlētāju un treneru vadībā. Uzdevumi bija ļoti interesanti.”

“Lieliska iespēja uzzināt, ko jaunu un mācīties gan no cilvēkiem ar NBA pieredzi, gan vienam no otra,” piebalso BJBS “Rīga/DSN” audzēknis Spānijas kluba Badalonas “Joventut” junioru komandas spēlētājs Krišs Helmanis. “Uzzināju sīkas uzmanības, detaļas, kuras palīdzēs laukumā kļūt labākam.”

NBA kluba Ņūorleānas “Pelicans” spēlētājs Dairis Bertāns sacīja: “Bija ļoti interesanti klātienē iepazīt Eiropas talantīgākos jaunos basketbolistus un dot viņiem kādus padomus, kas, cerams, palīdzēs viņiem attīstīties. Būs interesanti sekot, kā attīstīsies viņu karjeras.”

Ar jaunajiem basketbolistiem strādāja NBA kluba Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Riks Kārlails, NBA klubu treneri Džamals Mozlijs (“Mavericks”) un Pablo Pridžioni (Bruklinas “Nets”), kā arī NBA spēlētāju attīstības treneri Kamerons Hodžs (San Antonio “Spurs”), Maikls Rafins (“Pelicans”) un nometnes fiziskās sagatavotības treneris Keisijs Smits (“Mavericks”). Nometnes direktori bija Patriks Hants un Marins Sedlāčeks (Filadelfijas “76ers”).

Nometnes darbā bija iesaistīti bijušie un esošie NBA spēlētāji Anete Jēkabsone-Žogota, Dairis Bertāns, Dāvis Bertāns, Rodions Kurucs, Kristaps Porziņģis, Dekers, Džonatans Aizaks un Rafaela Maskiadri, kā arī bijušās Latvijas valstsvienības spēlētājas Gunta Baško un Liene Jansone.

Uz nometni uzaicināti bija  arī Latvijas jaunie basketbolisti Madlēna Ģērķe (BJBS “Rīga/Jugla”), Vanesa Jasa (BK “Kolibri”), Kristiāna Kulačkovska (Saldus), Marta Daniela Leimane (BK “Kolibri”), Līna Loceniece (Liepājas SSS), Krišs Helmanis (BJBS “Rīga/DSN”), Rodijs Mačoha (Liepājas SSS) un Toms Skuja (BJBS “Rīga/Rīdzene”).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par