“Rīga” OHL čempionātā pēc nepilnu triju mēnešu pauzes atgriežas ar neveiksmi

05/01/2021 21:39
Hokeja skolas Rīga hokejisti

Pēc teju trīs mēnešu ilgas pauzes Hokeja skola “Rīga” otrdien “Optibet” hokeja līgā (OHL) atgriezās ar zaudējumu. Covid-19 ierobežojumu dēļ sacensībās šobrīd nevar startēt sportisti, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu. Šī iemesla dēļ hokeja skolas vienība savu līdz šim pēdējo OHL maču aizvadīja pirms vairāk nekā diviem mēnešiem – 17.oktobrī.

Otrdien “Rīga” čempionātā atgriezās ar mājas spēli, kurā ar 5:7 (1:0, 2:3, 2:4) piekāpās Daugavpils “Dinaburga” komandai. “Rīga” sastāvā šajā duelī spēlēja tikai pilngadību sasniegušie hokejisti. Komandai talkā nāca iepriekš citas OHL komandas pārstāvējušie hokejisti. Piemēram, Miks Komuls, Verners Fricbergs, Elviss Kaimiņš, Edgars Kamoliņš un arī Edgars Ozoliņš. Hokejam tuvu stāvošas personas arī pieļāva iespēju, ka laukumā būs jādodas galvenajam trenerim Oļegam Sorokinam, taču viņa vārds starp spēlētājiem pieteikumā nebija atrodams.

Mača rezultātu 18.minūtē pēc Komula un Kaimiņa piespēlēm atklāja Fricbergs, bet Vladislavs Barkovskis otrās trešdaļas ievadā atgrieza neizšķirtu. Mača 36.minūtē Anrī Ravinskis vēlreiz vadībā (3:2) izvirzīja rīdziniekus, taču Iļja Olonovs līdz perioda beigām izlīdzināja rezultātu. Ravinskim mača 50.minūtē vēlreiz izdevās panākt vadību (5:4), taču atlikušajā laikā “Dinaburga” atbildēja ar trim “goliem” un izcīnīja uzvaru.

“Rīga” sastāvā Ravinskim divi vārti, Fricbergam 1+1, kamēr Kaimiņa rēķinā divas piespēles. “Dinaburga” komandā Sergejs Meļņikovs guva divus vārtus un reizi rezultatīvi piespēlēja, trīs piespēles Artjomam Pankevičam, kamēr 1+1 iekrāja Deniss Berdņiks, Ernests Azarevičs un Barkovskis.

Čempionāta līdere ar 27 punktiem 16 spēlēs ir “Olimp”/”Venta 2002”, par trim punktiem mazāk 15 mačos iekrājusi “Zemgale”/LLU, bet tālāk ar 21 punktu 17 dueļos seko “Mogo”/LSPA un “Liepāja” komandas. “Prizma”/IHS 19 mačos iekrājusi desmit punktus, “Rīgai” deviņās spēlēs seši punkti, kamēr “Dinaburga” tikpat iekrājusi 15 dueļos. 2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas”.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”. Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību. “Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.