“Riga” pārbaudes spēlē uzvar “Metta”

04/06/2020 20:26

Divu Latvijas klubu draudzības spēlē ceturtdien Pērnavā čempione “Riga” pārspēja “Metta” futbolistus, vēstīts “Metta” vienības tīmekļa vietnē.

Šodien Igaunijas pilsētā Pērnavā “Riga” ar 4:0 (1:0 ) apspēlēja “Metta” futbolistus.

Spēli aktīvāk iesāka “Riga” futbolisti, vairāk kontrolējot bumbu un pirmajās minūtēs uzbrūkot vārtiem no dažādām distancēm. Divās epizodēs teicami vārtos nospēlēja Helmuts Saulītis.

Pārvarēdami pretinieku presingu, puslaika vidū divas labas iespējas bija arī “Metta”. Kajembes sitienu no soda laukuma robežas tvēra Roberts Ozols, bet nedaudz vēlāk vārtsargs neitralizēja arī Danilu Perasoli izgājienu viens pret vienu.

Puslaika otrajā pusē teritoriāls pārsvars joprojām piederēja Latvijas čempionvienībai, un 44.minūtē “Riga” atklāja spēles rezultātu, kad vārtu priekšā veiksmīgākais bija Nkololo – 1:0.

Otrajā puslaikā “Metta” nomainīja desmit spēlētājus, un vecākais komandas futbolists laukumā bija 21 gadu vecais Franklins Žozefs.

Arī spēles otro nogriezni aktīvāk iesāka “Riga”, vienā no epizodēm pēc rikošeta lielisku reakciju vārtos nodemonstrējot Jānim Bekam.

Puslaika vidū īsā laikā Ričards Žaldovskis izveidoja divas lieliskas vārtu gūšanas iespējas “Metta” futbolistiem. Pirmajā Lūkasam Vapnem neizdevās trāpīt no vārtu priekšas, bet otrajā Žaldovskis pats no 12 metriem sita nedaudz garām vārtiem.

Mača likteni izšķīra trīs “Riga” gūtie bezatbildes vārti no 70. līdz 79.minūtei, panākot uzvaru ar 4:0.

“Metta” vienībai tā bija pirmā pārbaudes spēle vasaras sākumā, kamēr “Riga” vēl divos mačos Igaunijas kūrortpilsētā pēc 1:1 neizšķirta 23.maijā ar “Spartaku” 29.maijā piedzīvoja zaudējumu pret RFS ar rezultātu 0:2.

“Optibet” futbola virslīgas sezonai bija jāstartē 13.martā, bet dienu iepriekš tika paziņots, ka Latvijā ieviesīs ārkārtas stāvokli. Vēl 12.martā tika pieļauts scenārijs, ka turnīra pirmās spēles tiks aizvadītas pie tukšām tribīnēm, bet situācija strauji mainījās, un nākamās dienas rītā virslīgas čempionāta sākums tika atcelts.

Pēc valdības 21.maija lēmuma, kas paredz, ka ar 1.jūniju dažādās jomās, tostarp sportā, tiek mīkstināti ierobežojumi, kas iepriekš noteikti koronavīrusa izplatības dēļ, futbola virslīgas sezonas atsākšanās tiek plānota jūnijā. Lai kvalitatīvi aizvadītu trīs apļus, meistarsacīkstēm jāsākas ne vēlāk par jūnija pirmo pusi.

Šajā sezonā virslīgā startēs desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, bet par divām vairāk nekā aizpērn. Laukumos šogad dosies “Riga”, RFS, “Ventspils”, “Valmiera”, Jūrmalas “Spartaks”, “Liepāja”, “Jelgava”, “Daugavpils”, “Metta” un “Tukums 2000/TSS”.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.