“Riga” pāridarītāja “Kobenhavn” izcīna uzvaru EL grupu turnīra spēlē

20/09/2019 09:52

Ceturtdien UEFA Eiropas līgas atklāšanas vakarā pirmo panākumu izcīnīja “Riga” pāridarītāji “Kobenhavn”, tāpat uzvaru izcīnīja vairākkārtējā šī turnīra uzvarētāja “Sevilla”.

“Kobenhavn” B grupas spēlē mājās ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Šveices klubu “Lugano”.

Mājinieku rindās vārtus guva Maikls Santušs, ar precīzu sitienu izceļoties 50.minūtē. Mājinieki pie pirmās vārtu gūšanas iespējas tika jau 13.minūtē, tomēr sitiens lidoja krietni pāri vārtu konstrukcijai. Arī turpinājumā mājiniekiem piederēja iniciatīva, nākamo desmit minūšu laikā divreiz bīstami apdraudot “Lugano” vārtu drošību. Viesi puslaika izskaņā sasparojās un atbildēja ar vairākiem sitieniem vārtu rāmī, tomēr 45 minūtes noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Pēc gūtajiem vārtiem otrajā puslaikā, abas komandas vairākkārt apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem, tomēr tie nereti noslēdzās ar neprecīziem sitieniem. Mača 77.minūtē viesu aizsargs bumbu gandrīz raidīja savos vārtos, bet mačs noslēdzās ar “Riga” pāridarītāju uzvaru.

Vēl šajā grupā Kijevas “Dinamo” mājās ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Zviedrijas “Malmo”. Vienīgos vārtus spēlē guva Vitālijs Buļajskijs.

Tikmēr vairākkārtējā šī turnīra čempione “Sevilla” A grupas spēlē viesos ar rezultātu 3:0 (0:0) pārspēja Agdamas “Qarabag” no Azerbaidžānas. Vārtus uzvarētāju rindās guva Havjers Hernandess, Munirs El Hadadi un Olivers Torres.

Spēles rezultāts tika atklāts vien 62.minūtē, kad Hernandess no vairāk nekā 20 metru atzīmes precīzi izpildīja brīvsitienu, vadībā izvirzot viesus. 16 minūtes vēlāk vienatnē ar vārtsargu nonāca El Hadadi, kurš aukstasinīgi pārcēla bumbu pāri vārtsargam, dubultojot rezultātu. Taču gala vārdu, izpildot “šķērītes” sitienu, teica Torres, “Sevilla” svinot pirmo panākumu.

Citā šīs grupas spēlē pārsteidzošu uzvaru izcīnīja “Dudelange” no Luksemburgas, kas ar rezultātu 4:3 (1:0) viesos uzveica Nikosijas APOEL no Kipras.

“Dudelange” labā divus vārtus guva Danels Sinani,  bet Antuāns Bernjē un Dominiks Štolcs bija precīzi vienreiz. Tikmēr APOEL rindās izcēlās Andrija Pavlovičs (divi gūti vārti) un Tomass De Vinsenti.

Savukārt F grupā pie panākumiem tika Londonas “Arsenal” un Ljēžas “Standart”.”Arsenal” viesos ar 3:0 (1:0) pārspēja Frankfurtes “Eintracht”. Uzvarētāju rindās ar gūtiem vārtiem izcēlās Džozefs Vilokss, Bukajo Saka un Pjērs Emeriks Obamejangs.

Otrā spēlē “Standart” ar rezultātu 2:0 (0:0) mājās uzvarēja “Ventspili” uzvarējušo Gimaraišas “Vitoria”. Ljēžas komandā ar precīziem sitieniem izcēlās Pols Hosē M’Poku, bet Florāns Hanins bumbu raidīja savos vārtos.

Citviet Vulverhemptonas “Wanderers” no Anglijas K grupas spēlē mājās ar rezultātu 0:1 (0:0) piekāpās “Braga” no Portugāles. Portugāļi rezultātu atklāja vien 71.minūtē, kad precīzs bija Rikardo Horta.

Visbeidzot titulētā Mančestras “United” H grupā ar rezultātu 1:0 (0:0) sīvā cīņā pieveica Kazahstānas klubu “Astana”, kuru pašlaik vada Romāns Grigorčuks, kurš savulaik bija arī “Ventspils” stūrmanis. Šajā klubā sporta direktora pienākumus pilda vēl viens kurzemnieku bijušais treneris Pols Ašvorts. “United” rindās vienīgos vārtus 73.minūtē guva Meisons Grīnvuds.

Jau vēstīts, ka Latvijas futbola izlases aizsargs Kaspars Dubra ceturtdien ar Ukrainas komandu “Oleksandriya” cieta zaudējumu UEFA Eiropas līgas apakšgrupu turnīra pirmajā spēlē.

“Oleksandriya” I apakšgrupas mačā viesos ar 1:3 (0:2) piekāpās Vācijas bundeslīgas komandai “VfL Wolfsburg”.

UEFA Eiropas līgas pamatturnīrs ilgs līdz 12.decembrim, katras grupas divām labākajām komandām iekļūstot izslēgšanas turnīrā, kur tām pievienosies UEFA Čempionu līgas grupu turnīra trešās vietas īpašnieces.

Pagājušajā sezonā UEFA Eiropas līgā finālā tikās divi Londonas klubi, “Chelsea” komandai ar 4:1 sagraujot “Arsenal”. Šīs sezonas UEFA Eiropas līgas fināls notiks 27.maijā Polijas pilsētā Gdaņskā.