“Riga” piesaista iepriekš Latvijā strādājošu trenera palīgu

Ravils Sabitovs, sportazinas.com
Ravils Sabitovs | Foto: Zigismunds Zālmanis/Riga FC

Latvijas čempione futbolā “Riga” trešdien panākusi vienošanos ar krievu speciālistu Ravilu Sabitovu, kurš turpmāk būs Oļega Kononova palīgs, vēsta klubs.

Sabitovs ir Maskavas “Dinamo” audzēknis, kur arī aizvadīja savas pirmās sešas sezonas, un šajā klubā 1996.gadā viņš arī noslēdza futbolista karjeru. Aizsarga pozīcijā Sabitovs pārstāvējis arī citus Maskavas klubu “Lokomotiv”, Gruzijas vienību Suhumi “Dinamo”, bet 1994.gadā viņš arī spēlēja Beļgijas klubā “Waregem”.

Jau ziņojām, ka 5.februārī krievu speciālists Kononovs oficiāli kļuvis par Latvijas čempiones futbolā “Riga” galveno treneri.

Trenera karjeru Sabitovs sāka 1997.gadā Krievijas klubā “Khimki”, kur jau nākamajā sezonā kļuva par galveno treneri. “Khimki” komandā viņš nostrādāja līdz 2002.gadam (ar viena gada pārtraukumu, kad 2000.gadā treneris vadīja Reutovas “Titan”.

2003.gadā Sabitovs tika apstiprināts par Krievijas U-19 izlases galveno treneri, strādājot ar vairākiem šobrīd labi zināmiem Krievijas futbolistiem. Šajā amatā treneris bija līdz 2007.gadam, pēc kā Sabitovs vadīja Krievijas klubu Maskavas “Torpedo”, bet 2009.gadā viņš kļuva par Kazahstānas kluba “Tobol” galveno treneri.

Pirms astoņiem gadiem Sabitovs daļu sezonas nostrādāja Latvijas klubā “Daugava” no Daugavpils, kas vēlāk tajā sezonā izcīnīja Latvijas čempiontitulu. Nākamās sezonās Sabitovs vadīja tādus klubus kā “Millypuro” (Somija), “Sakhalin” (Krievija) un “Tekstilshchik” (Krievija). Pēc tam līdz 2018.gada vasarai speciālists ieņēma “Jelgavas” galvenā trenera amatā, šajā laikā vairākas reizes radot lielas problēmas arī rīdziniekiem.

Pēdējā pieturvieta Sabitovam bija Krievijas klubā “Akhmat”, kur viņš ieņēma galvenā trenera asistenta amatu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par